İzmir'de Belediyeden Satılık Kamu Lojmanı! 250.000 TL'ye Alıcı Bekliyor

İzmir Aliağa Belediyesi bir duyuru ile kendisine ait olan iki gayrimenkulü satacağını, satış listesinde yer alan gayrimenkullerden birisinin konut olduğunu ve 250 bin TL ile ihale edileceğini açıkladı

İzmir'de Belediyeden Satılık Kamu Lojmanı! 250.000 TL'ye Alıcı Bekliyor

İzmir'de konut almak isteyenler için kamu konutu satış ilanı yayımlandı. İzmir Aliağa Belediye Başkanlığı'nca yayımlanan bir duyuru ile satışı detayları kamuoyuna aktarıldı. İlana göre belediye başkanlığı 1 adet konut ve 1 adet durumlu meslek satışı yapacak. İhale işlemleri Ocak ayının sonunda tamamlanacak ve o tarihe kadar başvurular alınacak.

İZMİR'DE 250.000 TL'YE SATILIK LOJMAN

Konut satış duyurusunda, satışı yapılacak konutun Bozköy Mahallesinde yer aldığını ilan etti. Satışı yapılacak daire için 250 bin TL muhammen bedel belirlendiği açıklandı. Diğer satışı yapılacak olan konut ise ayrık nizam 2 kat konut olarak bildirildi. Yukarışakran Mahallesinde yer alan konut 530 m2 olaak açıklandı. Bu konut için 1 milyon 113 bin TL fiyat belirlendi.

Konut Satış Bilgileri

aliağa konut satışıKonut satışların nasıl yapılacağı hakkında Aliağa Belediyesi 2886 Sayılı Kanunun 45. maddesine göre Açık Teklif Usulü İhale ile satışların tamamlanacağını açıkladı. İhale tarihini de açıklayan belediye, başvuruda bulunanların 20 Ocak tarihinde saat 14.10'da ihaleye katılacaklarını duyurdu. İhale işlemleri ilan edilen tarih ve saatte Aliağa Belediyesi hizmet binasında bulunan Encümen toplantı salonunda yapılacak.

Vatandaşlar satışı yapılacak konut için ihaleye katılmak istediklerinde başvuru evraklarını İzmir Aliağa Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’ne başvuru yapacaklar. Başvurulardan önce yine aynı kurumdan ihale şartnamesi görülebilecek. İhaleye katılacak olanlar tebligat adresi gösterecekler. Belediyenin belirlediği şartlara uyanların başvuruları kabul edilecek.

İhale başvuruları 20 Ocak tarihinde tamamlanmak zorunda. İstekliler bu tarihe kadar İzmir Aliağa Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü üzerinden hem detaylı bilgi alabilir hemde başvurularını tamamlayabilirler.

SONRAKİ HABER