İzmir'de Deprem Konutlarının Teslimi Başlıyor! Bakan Kurum Fiyatları Ve Ödeme Seçeneklerini Açıkladı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum beraberindeki heyetle İzmir'in Bayraklı ilçesinde yapımı tamamlanan deprem konutlarını inceledi. 

Emlak Haberleri 25.11.2021 - 19:36 25.11.2021 - 19:36 Engin Uzunoğlu

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum bugün İzmir'in Bayraklı ilçesinde depremzede vatandaşlar için inşa edilen ve yapımı tamamlanan deprem konutlarını ziyaret etti. Bakan Murat Kurum'a bu ziyaretinde Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da eşlik etti. Bayraklı'da depremzedeler için 596 konut ve 145 iş yeri inşa edildi. 

İZMİR'DE DEPREM KONUTLARININ TESLİMİ BAŞLIYOR!

Depremzedelere inşası tamamlanan konutların teslim edileceğini söyleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İzmir tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesini başlattık. Hem Bayraklı'da hem de rezerv alanda 5.039 bağımsız bölümden oluşan projeleri gerçekleştirmek için yoğun şekilde çalışıyoruz. Rezerv alanda bulunan 369 konutun da yapımını yıl sonu itibariyle tamamlamış olacağız. Diğer konutlar da etap etap tamamlanarak hak sahibi vatandaşlarımıza ivedilikle teslim edilecektir.” dedi.

İZMİR'DE KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ DEVAM EDECEK

Depremde zarar gören vatandaşların evlerini 1 yıllık süreçte teslim edilebilir duruma getirmekten gurur duyduklarını söyleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “İzmir'de depremzede vatandaşlarımızın için inşa ettiğimiz konutlar tamamen nitelikli yapılardan oluşuyor. Zemin artı 4-5 kat olan, İzmir'in kent mimarisine uygun, balkonuyla ve sosyal donatılarıyla örnek bir projeyi hayata geçiriyoruz. Vatandaşlarımız bu projeyi o kadar beğendiler ki aynı projelerin kendi alanlarında da yapılmasına dair taleplerini bizlere iletiyorlar. İnşallah İzmir'de vatandaşlarımızdan talep geldikçe riskli binaları bu şekilde dönüştüreceğiz.” ifadelerini kullandı. 

BAKAN KURUM FİYATLARI VE ÖDEME KOŞULLARINI AÇIKLADI!

İzmir'de deprem konutlarının vatandaşlara ne kadara mal olacağını da açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Bu projelerde 2+1 konutlarımız 160 Bin TL ile 180 Bin TL arasında, 3+1 konutlarımız ise 220 Bin TL ile 260 Bin TL arasında olacak. 2+1 konutlarımız için vatandaşlarımızın taksitleri 740 TL'den, 3+1 konutlarımız için vatandaşlarımızın taksit miktarları 1.020 TL'den başlayacak. 2 yıl ödemesiz 18 yıl vadeli olarak sıfır faizle vatandaşlarımız bu konutların sahibi olabilecekler.” şeklinde konuştu.

İZMİR BAYRAKLI DEPREM KONUTLARI NE ZAMAN TESLİM EDİLECEK?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Bayraklı'da tamamlanan 596 konut ile 145 iş yerinin teslimi ile lakalı olarak da bilgi verdi. Yarın 26 Kasım 2021 Cuma günü Bayraklı'da düzenlencek olan tören ile hak sahibi vatandaşlara konut ve iş yeri teslimleri yapılacak. Deprem konutları teslim törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak ve teslimleri bizzat yapacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@