İzmir'de Ev Arayanlar Boş Lojmanlar 2022'de Satılacak! İşte İlk Duyurular

2022 yılının ilk günlerinde ihalesi yapılmak üzere iki ayrı kamu konutu, lojman satışı için ihale duyurusu yayımlandı. İzmir'de ev arayanlar için boş lojman duyuruları haberimizde.

İzmir'de Ev Arayanlar Boş Lojmanlar 2022'de Satılacak! İşte İlk Duyurular

İzmir'de ev arayan, apartman dairesi arayanlar için kamu konutu satış ilanları yayımlandı. Aynı Milli Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan iki duyuruda 19 ve 82 kamu konutunun satılacağı duyuruldu. Ancak bu konutların tamamı herkese açık satılmayacak. Duyurularda öncelik hakkı olduğu için kamu konutlarının bazıları dolu konumda. Boş ve dolu olan konutları ve ihale detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

İZMİR'DE LOJMAN SATIŞI İÇİN İKİ DUYURU! BİRİNCİSİNDE 19 İKİNCİSİNDE 82 DAİRE SATIŞI YAPILACAK

Kamu konutu almak isteyenler için yayımlanan duyurular, hangi satış ilanında kaç boş lojmanın ilanda yer alacağı, konut fiyatlarına ilişkin detayları tüm yönleriyle aktarıyoruz.

1-) Balçova Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan ihale ilanında 82 lojman satılacağı ilan edildi.

2-) Balçova Emlak Müdürlüğü tarafından yayımlanan 2. ihale ilanında 19 lojman satılacağı bildirildi.

BOŞ LOJMANLAR

Aşağıda tablolarda boş lojmanlara dair listeler yer almakta. Tablolarda yer alan boş olarak gösterilen konutlara başvuru yapabilecek olan vatandaşlar için fiyat tabloları şöyle;

19 konutluk lojman ilanı

izmir lojman 1

82 konutluk lojman ilanı

izmir lojman 2

Tablolarda yer alan konutlar için kurum "Yukarıdaki tabloda belirtilen taşınmazların 2886 sayılı Kanunun 45. maddesine göre satış ihaleleri Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Ana Binası, Adalet Mah. Anadolu Cad. No:41/5 Bayraklı/İZMİR adresindeki binasının giriş katında bulunan toplantı salonunda komisyon huzurunda belirtilen gün ve saatte yapılacaktır." açıklamasında bulundu.

KONUTLARIN DOLU OLMASI NE ANLAMA GELİYOR?

Tabloda dolu konumda olan konutların içerisinde kamu personellerinin olduğunu ve konutları alma hakları olduğunu gösteriyor. Kamu konutlarına oturan personellere lojmanlar satışa çıkarıldıklarında almak isteyip istemedikleri sorulur. Kamu personelleri zaten oturmakta olan ve satışa çıkarılan konutları almak isterlerse öncelikli alım hakkı sağlanır. Ancak kamu personelleri konutları almak istemezse tabloda yer verildiği şekilde konutlar boş olarak gösterilir ve ihale herkese açık düzenlenir.

İZMİR'DE SATIŞA ÇIKARILAN BOŞ KONUTLARI ALMAK İSTEYENLER NE YAPACAKLAR?

Yukarıda yer alan konutları almak isteyenler Balçova Milli Emlak Müdürlüğüne gidecekler. Buradan ihale şartnamesini alacaklar. İhale şartnamesinde konutların tüm özellikleri yer almakta. Şartnamede yer alan esasların uygun olması durumunda kuruma evrak teslimi ile başvuru yapılacak. Ardından ihaleye katılım sağlanacak ve teklif verilecek. En yüksek teklifi veren lojmanı alım hakkı kazanacak. İsteyenler bankalardan lojman kredisi çekerek lojman alabilirler.

SONRAKİ HABER