İzmir'de Kaçak Yapı Avı! Hazine Arazisi Üzerine Yapılan Kaçak Villalar Yıkıldı

İzmir'in saklı cenneti olarak isimlendirilen Buca Belenbaşı ilçesinde yer alan hazine arazisine inşa edilen kaçak yapılar için verilen yıkım kararı uygulandı.

KENTSEL DÖNÜŞÜM 14.11.2019 - 22:34 15.07.2021 - 00:12 SERHATMEDYA

İzmir'in saklı cenneti olarak isimlendirilen Buca Belenbaşı ilçesinde yer alan hazine arazisine inşa edilen kaçak yapılar için verilen yıkım kararı uygulandı. Detaylar haberimizde!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan kaçak yapı avı belediyeler tarafından da kararlılıkla yürütülüyor. Kaçak yapılara uygu görüntüleri üzerinden göz açtırmayan belediyeler bir yandan kaçak yapı tespitine bir yandan da tespit edilen kaçak yapıların yıkımına devam ediyor. Kılıç: İster Villa İster Şato Olsun Konunun son örneklerinden biri de İzmir'de yaşandı. İzmir'in saklı cenneti olarak adlandırılan Belenbaşı bölgesinde hazine arazisi üzerine yapılan kaçak yapılar yıkıldı. Yapılan yıkımdan sonra konu hakkında açıklamada bulunan Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, "Belenbaşı, sadece Buca'nın değil İzmir'in çok özel yerlerinden birisidir.Bu ağaçlarda, bu ormanlarda Yörüklerin, Türkmenlerin, nice efelerin izi vardır. Onların bizler için, yarınlarımız için yaşattığı bu toprakları hiçbir fırsatçının kendi çıkarı için yok etmesine izin vermeyeceğiz. İster villa olsun, ister şato olsun asla taviz vermeden ormanlarımızı, yarınlarımızı korumaya devam edeceğiz” diyerek kararlılık vurgusu yaptı. İmar Barışı İle Yapı Kayıt Belgesi Alan Kaçak Yapılar Da Yıkılıyor! İmar barışına uygun olmamasına rağmen imar barışına başvuruda bulunarak yapı kayıt belgesi alan kaçak yapılar da imara aykırılık taşıdıkları için yıkılıyor. Özellikle de uydu görüntülerinden tespit edilen 2018 ve sonrasında yapılan kaçak yapıların yıkımlarına yenilerinin yapılmasını engellemek amacı ile caydırılık yaratmak amacıyla hızla yıkılıyor. EMLAK365.COM ÖZEL HABERİDİR, AKTİF LİNK BAĞLANTISI VERİLMEDEN HABERİN BİR BÖLÜMÜ YA DA TAMAMI KOPYALANAMAZ / ALINTILANAMAZ...Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@