İzmir'de Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi 3. Etabı İçin Tanıtım Töreni Düzenlendi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi'nin üçüncü etabı için tanıtım töreni düzenlendi. 

Emlak Haberleri 23.12.2021 - 04:07 23.12.2021 - 04:07 Engin Uzunoğlu

İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları ile alakalı olarak yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi için İzmir Büyükşehir Belediyesi tanıtım töreni düzenledi. Tanıtım töreninde İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer bir konuşma yaparak Örnekköy Kentsel Dönüşüm Projesi'nin üçüncü etabı hakkında bilgilendirme yaptı. 

İZMİR'İN GELECEĞİNİ İNŞA EDİYORUZ

Zorlu koşullarda kentsel dönüşüm çalışmaları gerçekleştirdiklerini söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Anlaşarak, uzlaşarak İzmir'İn geleceğini büyük bir titizlikle inşa ediyoruz. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye'de çok alışılmamış bir kentsel dönüşüm yöntemi uyguluyoruz. Yerinde dönüşüm denilen bu sistem ile İzmir'in gelecek yıllarını inşa ediyoruz. Belediyemiz hak sahibi vatandaşlarımızı ne mahallelerinden ne de soakaklarından koparıyor. Biz şu anda İzmir'in geçmişten bugüne kadar birikerek gelen kentsel dönüşüm sorunlarını çözmek için tam bir inisiyatif kullanıyoruz. Sadece Örnekköy'de değil İzmir'de nerede bir kentsel dönüşüm ihtiyacı varsa orasının dönüşümünü sağlayacağız." dedi.

TUNÇ SOYER KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİNDE SON DURUMU AÇIKLADI

İzmir'de kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "İzmirin kentsel dönüşüm sorunlarını çözeceğiz. Şu anda sadece Örnekköy'de değil İzmir'de altı farklı bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Ege Mahallesi, Uzundere, Çiğli Güzeltepe, Ballıkuyu, Gaziemir ve Örnekköy'de yaşayan vatandaşlarımızın haklarını ranta kurban etmiyoruz. Yüzde 100 uzlaşı ilkesinden ayrılmadan kentsel dönüşüm projelerini gerçekleştiriyoruz. Uzundere 1. ve 2. etap ile Örnekköy 1. etap kapsamında 960 bağımsız birimi hak sahibi vatandaşlarımıza teslim ettik. Örnekköy 2. etap ve Ege Mahallesi 1. etap kapsamında da 1.218 bağımsız birimin inşaatına başladık. Örnekköy 3. ve 4. etap, Aktepe - Emrez 1. etap olmak üzere toplamda 1.300 bağımsız birimin inşaatı da devam ediyor" ifadelerini kullandı. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından verilen bilgilere göre Örnekköy 3. Etap Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 584 konut ve 27 iş yerinin inşası yapılacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@