İzmir'de Satışa Çıkarılan TOKİ Daireleri! Başvuru Tarihleri, Fiyat Listesi, Vade Süresi

TOKİ İzmir'de 285 adet daire satışı yapacağını duyurdu. TOKİ tarafından ilan edilen listede yer alan konutlar ve fiyat listesi ile TOKİ'nin sunduğu ödeme seçenekleri Emlak365 olarak haberimizde.

İzmir'de Satışa Çıkarılan TOKİ Daireleri! Başvuru Tarihleri, Fiyat Listesi, Vade Süresi

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın İzmir Uzundere'de yer alan projesinde bazı daireler satışa çıkarıldı. TOKİ duyurusunda konutların bir miktar peşinat ödenmesi geri kalan tutarın ise vadeli ödeme seçenekleri ile tamamlanabileceğini ilan etti.

TOKİ BAŞKANLIĞI'NDAN İZMİR'DE KONUT SATIŞI

İzmir'de yer alan projede TOKİ Başkanlığı toplam 285 adet daire satacağını bildirdi. Satışlar doğrudan satış yöntemi ile değil açık artırma usulü ile satılacağı açıklandı. Kurum konut satışlarına dair yayımladığı duyurusunda dairelerin bulunduğu yer ve satış işlemlerine ilişkin "Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İzmir Karabağlar Uzundere Mahallesi’nde inşa edilen 285 konutu “Açık Artırma Yöntemi” ile satışa sundu." açıklamasında bulundu.

Konutlar için Ödeme Planı

Söz konusu konutlar için ödeme planlarını da açıklayan TOKİ Başkanlığı vatandaşların açık artırmada kalan son rakamın yüzde 40'ı oranında peşinat ödenmesinin yeterli olacağını duyurdu. Geriye kalan kısım ise müşterilerin talebine göre 120 ay vadeli ödeme planıyla tamamlanabilecek.

Evler Ne Zaman Teslim Edilecek?

TOKİ Başkanlığı konut projeleri için başvuruda bulunacak vatandaşlara konutların satış işlemlerinden 6 ay sonra teslim edileceğini açıkladı.

AÇIK ARTIMA İŞLEMLERİ BAŞVURULAR SATIŞ AŞAMASI

TOKİ Başkanlığı konut satışlarına dair yaptığı açıklamasında ihale işlemlerinin 9 Eylül tarihinde düzenleneceğini bildirdi. İlan edilen tarihe kadar başvuruların yapılması zorunlu. Halk Bankası üzerinden yapılacak ihale başvuruları sonrasında ise vatandaşlar 09 Eylül 2021, Perşembe günü saat 11.00’de İzmir Balçova Termal Otel Kardelen Salonu ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu’nda ihaleye katılabilecekler. İzmir dışında olanlar yada solanda açık artırmaya katılmak istemeyenler www.emlakyonetim.com.tr internet adresinden canlı yayınla teklif verebilecekler.

İhale Başvuruları: 25 Ağustos 9 Eylül tarihlerine tüm Halk Bankası şubelerinden yapılacak.

SONRAKİ HABER