İzmir'e 4 Milyar Liralık Gayrimenkul Yatırımı! 50 Milyon Dolarlık Satın Almaya Onay Çıktı!

İzmir'de bugüne kadar yapılmış en büyük gayrimenkul yatırımı için çalışmalara başlanıldı. Folkart tarafından hazırlanan projede Körfez manzaralı 4 milyar TL'lik gayrimenkul yatırımı yapılacağı açıklandı. 

EMLAK HABERLERİ 11.07.2021 - 16:49 11.07.2021 - 16:49 Emlak 365

İnşaat sektöründe mevcut projelerde hız kesilen bir süreçte Folkart tarafından önemli bir yatırım açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Folkart bugüne kadar İzmir'e yapılan en büyük gayrimenkul yatırımı için proje çalışmalarına başladı. 

50 MİLYON DOLARLIK SATIN ALMA

Rönesans Holding ile Tekfen Holgin'in yüzde 50 eşit hisse ile pay sahibi oldukları Florya Gayrimenkul'ün Folkart tarafından satın alınması için bir süre önce süreç başlatılmıştı. Rekabet Kurulu tarafından yapılan incelemede 50 milyon 500 bin dolarlık satın alma işlemine onay verildi. 

Rekabet Kurulu'ndan onay alan Folkart satın alma işlemini de tamamladı. Gerekli ödemeler yapılarak hisse devirleri de gerçekleştirildi. 

44.500 DÖNÜMLÜK ARAZİ FOLKART'IN OLDU

Florya Gayrimenkul'ü bu kadar önemli yapan ise bu şirketin İzmir'in merkezinde bulunan 44 bin 500 dönümlük arazinin sahibi olmasıydı. Bu arazi artık Folkart'ın mülkiyetine geçti. Bu gelişme üzerine de Folkart hemen İzmir'de çok büyük bir gayrimenkul projesinin hazırlıklarına başladı. 

İZMİR'E BUGÜNE KADAR YAPILMIŞ EN BÜYÜK GAYRİMENKUL YATIRIMI

Konuya dair açıklama yapan Folkart Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, “Satın aldığımız şirketin sahibi olduğu arazide İzmir'de bugüne kadar yapılmış en büyük gayrimenkul yatırımını gerçekleştireceğiz. Biz her zaman İzmir'e yatırımlar yapmayı önemsemiş bir şirketiz.

Yaşadığımız topluma katkı sunmayı, sorumluluk almayı şirket olarak misyon edindiğimizi daha önceki açıklamalarımızda da kamuoyuna duyurmuştuk. Şimdi İzmir'e yapacağımız yeni gayrimenkul yatırımının maddi karşılığı 4 milyar lira olacak. Bu projede toplam 2 bin kişiye istihdam imkanı doğacak.” dedi.

KÖRFEZ MANZARASINDA YENİ YATIRIM

İzmir'de yapılacak yeni yatırımın detaylarını anlatan Mesut Sancak, “Kentin merkezinde bulunan ve Körfez manzarası olan bu alanda çok farklı bir projeye imza atacağız. Çok yönlü, çok işlevli, yeşil alanları ile fark yaratan, Türkiye'de parmakla gösterecek bir peyzaj ile yenilikçi bir anlayışla özel bir projeyi hayata geçireceğiz.

Hem Türkiye'den hem de tüm dünyadan yetkinliğini ispatlamış mimarlık ofisleri ile bir çalışma başlattık. Bir uzman kurulu oluşturduk ve hazırlanan projeler arasından en iyisini seçeceğiz. Tüm adımlarımızı atarken yenilikçi, rekabetçi bir anlayışla hareket edip İzmir'in köklü geçmişine yakışacak bir yatırımın altına imza atacağız.” ifadelerini kullandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@