İzmir'e kamudan satılık konutlar! Almak isteyen ne kadar ödeyecek tüm liste

İzmir'de kamu kurumlarından konut satışı için yeni bir duyuru var. Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden yayımlanan satış ihale duyurusunda 12 adet konutun satılacağı ilan edildi.

Emlak Haberleri 19.05.2022 - 13:27 19.05.2022 - 13:27 Mustafa Karagöz

Emlak365.com -  Vakıflar Bölge Müdürlüğü, İzmir'de 12 adet dairesi olduğunu, bu dairelerin kullanılmadığını ve satışının yapılacağını açıkladı. Kurum daireler için bir satış kılavuzu hazırlayarak dairelerin ne zaman, nasıl ve ne kadar fiyatla satılacağını kamuoyu ile paylaştı. İzmir'de ev arayanlar için bulunmaz bir fırsat olabilecek satış ilanı için kurumun bildirdiği tüm özellikleri haberimizde bulabilirsiniz. İşte İzmir'de satışı yapılacak olan o konutlar. 

İZMİR'DE VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KAMU KONUTU SATIŞ İLANI 

İzmir'de satışı yapılacak olan konutlar Aliğa İlçesi Aliağa Mahallesinde yer alıyor. Konutlar zemin kat ile 1. katta bulunuyor. Satış duyurusunda yer alan tüm konutlar tam hisseli olarak satılacak olup bazı daireler 2+1 bazı daireler ise 3+1 konumda bulunuyor. Dairelerin fiili durumuna ilişkin açıklamada ise dolu ifadesi yer alıyor. 

Satışı yapılacak olan dairelerin fiyat bilgisine ilişkin tablo ise şu şekilde;

izmir kamu konutu satışı vgm

Kurum satış işlemlerine başvuru yapmak isteyecekler için ihale detaylarını açıkladı. Tabloda bildirilen tüm dairelerin 2886 sayılı Kanunun 45. maddesine göre satılacağını ilan eden Vakıflar Bölge Müdürlüğü, ihale işlemlerinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü Ana Hizmet Binası Anadolu Caddesi 41/5 Bayraklı/İZMİR adresindeki binasının giriş katında bulunan ihale salonunda tamamlanacağını ilan etti. 

İhaleye başvuru yapacak olan tüm istekliler şartnameyi Konak Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilirler. Şartname ile konut satışlarına ilişkin tüm koşullar, başvuru evrakları, geçici teminat ücretinin ne kadar ödeneceği bilgileri de öğrenilebilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@