İzmir'e Yeni Tramvay Hattı Müjdesi! Örnekköy Yeni Girne Tramvay Hattı Projesi Geliyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Örnekköy - Yeni Girne tramvay hattı projesi için müjdeyi verdi. İhale yapıldı, süreç başladı!

İzmir'e Yeni Tramvay Hattı Müjdesi! Örnekköy Yeni Girne Tramvay Hattı Projesi Geliyor

İzmir'de toplu ulaşım konusunda yeni projeler peş peşe açıklanmaya devam ederken bunlardan biri de tramvay hattı projesi oldu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım ile Örnekköy - Yeni Girne tramvay hattı projesinin ihalesinin yapıldığını duyurdu.

Yapılan ihalenin ardından İzmir raylı sistem ulaşım haritası genişlemeye devam edecek. Yapılacak olan yeni raylı sistem ile Örnekköy ile Yeni Girne arasındaki ulaşım daha da kolaylaşacak. Bunun için 5 kilometrelik tramvay hattı inşa edilecek.

ÖRNEKKÖY - YENİ GİRNE TRAMVAY HATTI PROJESİ İHALESİ YAPILDI!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından yapılan açıklama ile "Sürdürülebilir ulaşım hedeflerimiz doğrultusunda raylı sistem yatırımlarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Örnekköy-Yeni Girne arasındaki 5 kilometrelik tramvay hattının proje ihalesinin ön yeterlilik başvurusunu 13 firmanın katılımıyla gerçekleştirdik. Her şey İzmir'imiz için" ifadeleri ile beklenen tramvay hattı projesinin ihalesinin yapıldığı ilan edildi.

tunç-soyer-izmir-metro-açıklaması

İhaleninin ön yeterlilik başvurusunu 13 firmanın katılımı ile gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Tunç Soyer projenin tamamlanması ile 5 kilometrelik yeni tramvay hattının İzmirlilerin kullanımına sunacaklarını söyledi.

Bostanlı İskelesi Tramvay durağından başlayacak olan yeni hat İzmir Büyükşehir Belediyesi Örnekköy Kentsel Dönüşüm bölgesinin devamında son bulacak. Yeni tramvay hattı Örnekköy kentsel dönüşüm alanı bölgesinin ulaşımı konusunda büyük kolaylık sağlayacak. Karşıyaka ve Çiğli tramvay hattına entegre olacak olan yeni hattın tamamlanması ile beraber İzmir'in toplam tramvay hattı uzunluğu 37.6 kilometreye ulaşacak.

SONRAKİ HABER