İzmirliler dikkat! Bugün başladı dört gün süresi var 287 adet 2+1 ve 3+1 TOKİ daireleri satılıyor

İzmir'in Kemalpaşa İlçesinde TOKİ başkanlığı 287 adet daire satacak. Kurum 221 adet 2+1, 66 adet ise 3+1 daire satışı yapacak. Başvurular ise bugün e-Devlet'te başladı.

Toki 11.04.2022 - 16:58 11.04.2022 - 17:01 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - İzmir için TOKİ'den konut satış ilanı bekleyenler, uzun süredir beklediğiniz gün geldi. TOKİ Başkanlığı kendisine ait olan 287 adet dairenin satışını yapacak. İzmir'in Kemalpaşa İlçesinde bulunan projeden yapılacak olan satışlar için istekli olanlara ise kısa süreli başvuru süreci hakkı verildi. Bu süreç içerisinde TOKİ'ye başvuruda bulunanlar ev alma şansı elde edecekler. 

TOKİ NİSAN 2022 İZMİR KEMALPAŞA KONUT SATIŞ İHALE İLANI

TOKİ Başkanlığı İzmir'de konut satış işlemlerine ilişkin başvuru sürecini 11 Nisan Pazartesi günü başlattı. Başvuru işlemleri için vatandaşlara birkaç günlük süre verildi. 15 Nisan Cuma günü tamamlanacak olan başvuruların ardından ise ikinci aşama başlayacak. TOKİ Başkanlığı başvuru yapan vatandaşlar ardından ise 22 Nisan günü kura çekilişi gerçekleştirecek. Kurada ismi çıkanlar hak sahibi olacaklar ve evleri alacaklar. 

Satılacak Konutlara Dair Bilgiler

İzmir'de ev almak isteyenler için TOKİ Başkanlığı tüm detayları açıkladı. Söz konusu konutların İzmir ili Kemalpaşa İlçesi Çambel Mevkii 2. ve 3. Etap projelerinde yer aldığını açıkladı. Toplam satışı yapılacak konut sayısı 287 olarak açıklandı. 3+1 ev almak isteyenler 66 adet daire için başvuru yapacaklar. 2+1 ev almak isteyenler için satışı yapılacak konut sayısı ise 221 olarak duyuruldu.

Başvuru yapacak olan vatandaşlar 2.000 TL başvuru ücreti ödeyecekler. Ödemelerden önce ya Ziraat Bankası şubelerinden yada e-Devlet üzerinden ön başvuru işlemleri tamamlanacak. Kura ile hak sahibi olanlar daha sonra İzmir Kemalpaşa Ziraat Bankası şubesined sözleşme imzalayacaklar. 

KONUTLAR KAÇ TL İLE SATILACAK?

Ev almak isteyenler için en önemli soru ise ödeme planları. Evin değerinin yanısı ödenecek olan peşinat tutarı ve aylık taksit tutarları vatandaşlar için büyük önem arz ediyor. Başvuru öncesinde vatandaşlar incelesin diye TOKİ tüm detayları kılavuzunda açıkladı. 

toki izmir kemalpşa

İzmir'de satışı yapılacak olan konutlar için ""Normal" vatandaşlar kategorisinde olanlar, “Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri” kategorisinde yer alanlarve “En az %40 Engelli Vatandaşlar” kategorisinde bulunan vatandaşlar başvuru yapabilecek. Satış tüm herkesi kapsıyor.  Ayrıca satışlarda gelir şartı, yaş şartı gibi koşullarda bulunmuyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@