İzmit Belediyesi Vadi İzmit Evleri'nde 7 Adet Konut Satışı İçin İhale Duyurusu Yaptı!

İzmit Belediye Başkanlığı bir ilan yayımlayarak belediye mülkiyetinde bulunan 7 konutun ihale yoluyla satılacağını duyurdu. İzmit Belediyesi konut satış ihalesine ilişkin kapsamlı bilgileri İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sosyal medya üzerinden açıkladı. 

Emlak Haberleri 06.07.2021 - 20:17 06.07.2021 - 20:17 Emlak 365

Türkiye'de belediyelerin mülkiyetlerinde bulunan taşınmazlar için satış ihaleleri yapılmaya devam ediliyor. İzmit Belediyte Başkanlığı da bir ilan yayınlayarak konut satış ihalesi düzenleyeceğini açıkladı. 

İzmit Belediye Başkanlığı'nın yaptığı kamuoyu duyurusuna göre belediye mülkiyetinde bulunan 7 adet konut ihale yoluyla satılacak. Piyasanın altında fiyatlarla satılması beklenen konutlara önemli bir ilgi olması beklenirken ihale sürecinde konutların satış fiyatları netlik kazanacak. 

KONUT SATIŞ İHALESİ NASIL YAPILACAK?

İzmit Belediyesi konut satış ihalesinin 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun hükümleri doğrultusunda yapılacağı bildirildi. İhalenin 8 Temmuz 2021 tarihinde yapılacağı belirtildi. İhale İzmit Belediyesi hizmet binasının 9. katında encümen huzurunda yapılacak. 

Konut satış ihalesine katılmak isteyecek olanların 8 Temmuz 2021 Perşembe günü saat 11:00'a kadar tekliflerini içeren evraklarını İzmit Belediyesi Emlak İstimlak Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekiyor. 

Konut satış ihalesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişiler ihale şartnamesini 100 TL karşılığında satın alabilecekler. Ardından evraklarını hazırlayacak olan katılımcılar tekliflerini İzmit Belediyesi'nin ilgili birimlerine sunacaklar. 

İhale aşamasında katılımcıların teklifleri değerlendirildikten sonra pazarlık aşamasına geçilecek. En yüksek teklifin sahipleri satışa çıkarılan konutların yeni sahibi olmaya hak kazanacaklar. İhale bedelini ödeyecek olan katılımcılar konutları kendi adların tescil ettirebilecekler.

SATIŞA ÇIKARILAN KONUTLARIN ÖZELLİKLERİ

İzmit'in Yenidoğan Mahallesi'nde bulunan konutların farklı niteliklerinin bulunduğu bildirildi. 3 adet 3+1 dubleks konutun 124 metrekare net alanı olduğu açıklandı. 1 adet 3+1 107 metrekarelik net alana sahip olan konut da ihaleyle satılacak.

Ayrıca aynı yerde bulunan 1+1 64 metrekare büyüklüğünde konut da satılacak konutlar arasında bulunuyor. Bunların yanında 2 adet de zemin +1 kat kurulu 158 metrekare net kullanım alanı olan dubleks villa da bulunuyor. 

İzmit Belediyesi bu konutların ihale bedelleri ile alakalı olarak da bilgilendirmede bulundu. Buna göre konutların en ucuzu için 306.667 TL ve en pahalısı için de 1 milyon 181 bin 667 lira muhammen bedel belirlendi. 

İzmit Belediye Başkanı Fatma Hürriyet Kaplan konut satış ihalesi ile alakalı olarak bir açıklama yaparak, “İzmitlilere konforlu bir yaşam alanı sunan ve sosyal yaşam alanlarıyla bir konuttan çok daha fazlasını ifade eden Vadi İzmit Evleri'nde 7 daireyi ihale yoluyla satışa çıkarıyoruz” dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@