Japonya Akiya Sistemi İle Başvuruda Bulunan Yabancılara Bedava Ev Vermeye Başlayacak!

Japonya'da nüfus artış hızının düşmesi ve halkın kentlere yoğun bir şekilde göç etmeye başlaması ile beraber hayalet şehirler rekor seviyeye ulaştı.

EMLAK HABERLERİ 19.02.2020 - 13:16 15.07.2021 - 00:09 Emlak 365

Japonya'da nüfus artış hızının düşmesi ve halkın kentlere yoğun bir şekilde göç etmeye başlaması ile beraber hayalet şehirler rekor seviyeye ulaştı. Kiya adı verilen hayalet şehirler ve boş evler için Japonya Akiya adı verilen yeni bir sistem geliştirdi. Ücretsiz ev dağıtma programı detayları ve bedava ev şartları haberimizde...

Dünya nüfusu hızla yaşlanmaya başlarken özellikle de gelişmiş ülkelerde yaş ortalaması tehlikeli boyutlara ulaşmış durumda. Bu ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan Japonya boşalan hayalet evler ile dünyada gündem olmaya devam ediyor. Teknoloji konusunda ki başarıları ile dünyaya yön vermeye devam eden Japonya'da evlerin sayıları artarken aynı zamanda nüfus artış hızının düşmesi ile de boş ev sayısı arttı. KENTLERE GÖÇ HIZLANDI, HAYALET ŞEHİRLER REKOR SEVİYELERE ULAŞTI!Nüfusun büyük şehirlerde yaşamaya başlaması ile beraber kasabalar boşalmaya devam ederken 127 milyon nüfusa sahip olan Japonya'da kiya adı ile anılan hayalet evler artık tehlikeli boyutlara ulaştı. Hayalet şehri adı verilen boş evlerden oluşan bu sayının 2040 yılı itibari ile toplamda 900 kadar kentin tamamen boşalacağı iddia edilirken Japon hükümeti bu tehlikeye karşı önlem almak adına yeni bir sistemi hayata geçirmeye hazırlanıyor. Akiya adı verilen yeni sistemde Japon Hükümeti yabancıların da başvurusuna açık olmak üzere boş evleri başvuruda bulunan kişilere bedava verecek. Bu sayede hayalet kentlerin oluşumu engellenmiş olacak. JAPONYA'DAN BEDAVA EV ALMANIN ŞARTLARI NELER?Söz konusu yeni sistemde Japonya boşalan evleri Akiya sistemi ile bedavaya bedelsiz olarak dağıtacak. Ücretsiz ev sahibi olmak isteyen kişilerde aranılan şartlar ise şu şekilde sıralandı;Başvuru sahibinin 40 yaşın altında olması, Eşlerinin 50 yaşını aşmamış olması, En az 18 yaş altı bir çocuğa sahip olmalarıSistemden yararlanarak bedava ev sahibi olanların devamlı suretle ikamet etmeleri ve konuttaki tadilat giderlerini karşımaları şartları aranıyor. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@