Japonya'da Heyelan Felaketi: 80 Ev Yıkıldı, 2 Kişi Öldü, 20'den Fazla Kişi Kayıp!

Japonya'da etkili olan yağışların ardından heyelan felaketi yaşandı. Japonya'nın Shizuoka eyaletine bağlı olan Atami şehrinde yaşanan felaket anları saniye saniye kameralara yansırken azgın çamur tabakasının sürüklediği arabalar ve yıktığı evler görüntülere takıldı. Yaşanan felakette 80'den fazla evin yıkıldığı iddia edilirken 2 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin ise kayıp olduğu duyuruldu.

EMLAK HABERLERİ 03.07.2021 - 12:29 03.07.2021 - 12:29 Emlak 365

Yabancı haber ajanslarının son dakika olarak geçtiği Japonya'da yaşanan heyelan felaketinin görüntüleri tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Arabaların adeta birer maket gibi oluşan heyelana kapıldığı görüntülerde evlerin yıkılma anları da kameralara yansıdı. Yaşanan felaket ile büyük bir hızla gelen çamur birikintisinin evleri nasıl yuttuğu görüldü. 

YAŞANAN ŞİDDETLİ YAĞIŞLAR FELAKETİ BERABERİNDE GETİRDİ, ÇAMUR YIĞINI EVLERİ TEK TEK YUTTU! 

Bu dönemde son derece yoğun olarak yağış alan Japonya'da riskli bölgelerde yaşayan kişilere evlerini boşaltmaları yönünde çağrılır yapılırken Japonya'nın Shizuoka eyaletine bağlı olan  Atami şehrinde aşırı yağışlar sonrasında sel felaketi yaşandı. Bu hafta başından beri etkisini arttırarak devam eden şiddetli yağışların ardından Atami şehrinde heyelan meydana geldi. 

Yaşanan heyelan sonrasında bölgede bulunan 80'den fazla evin hasar aldığı ya da yıkıldığı belirtilirken ilk  belirlemelere göre 2 kişinin hayatını kaybetti, 20 kişinin ise kayıp olduğu duyuruldu. Shizuoka eyaleti afet koordinasyon merkezi arama kurtarma çalışmalarına tüm hızı ile devam ederken Japonya ordusundan yardım istendiği, acil olarak bölgede çalışmalara başlandığı belirtiliyor. 

Heyelan anında insanların yaşadıkları korku ve panikte görüntülere yansırken büyük bir hızla inen çamur kütlesinin evleri yuttuğu anlar tüm dünyada büyük yankı uyandırdı. Söz konusu video kısa sürede milyonlarca kişi tarafından izlenirken yorum yağmuruna tutuldu. Pek çok kişi küresel ısınma nedeni ile dünyanın artık sonunun geldiğine dair görüşlerini video altına yorum olarak paylaşırken iklim değişikliği yeniden gündeme oturdu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@