Jet Kazasının Ardından Cenazede Zor Anlar

Jet kazası cenaze töreni herkesi yasa boğdu. Mina BAŞARAN, Burcu GÜNDOĞAR URFALI ve Sinem AKAY için, ikindi vakti Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Cami'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ile İç İşleri Bakanı Süleyman SOYLU katıldı.

GÜNDEM 17.03.2018 - 13:39 15.07.2021 - 00:21 Emlak 365

Jet kazası cenaze töreni herkesi yasa boğdu. Mina BAŞARAN, Burcu GÜNDOĞAR URFALI ve Sinem AKAY için, ikindi vakti Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Cami'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ile İç İşleri Bakanı Süleyman SOYLU katıldı.

Birleşik Arap Emirlikleri Şarja OMSJ Havalimanı'ndan kalkan Başaran Holding'e ait jet, İstanbul Atatürk Hava Limanı'na geliyordu. Türkiye saati ile 17.40'ta İran'ın güneydoğusundaki Durk Enar Köyü yakınlarına düşen jetten, jet kazası olmadan önce teknik arıza çağrısı yapılmıştı. On kişinin cenazesi İran'a ait askeri kargo uçağı ile İstanbul'a getirildi. Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemlerden sonra aileler tören için cenazeleri teslim aldı. Kaptan Pilot Beril GEBEŞ' in cenazesi henüz Türkiye'ye gelmedi. Melike KUVVET' in naaşı Konya'ya, Zeynep COŞKUN' un naaşı ise Bursa'ya gönderildi.

Jet Kazasında Ölenler

Kaza sonucu on bir kişi yaşamını yitirdi. Mina BAŞARAN' a ait Dubai'de gerçekleşen bekarlığa veda partisi; maalesef kendisinin, yedi arkadaşının ve üç mürettebatın hayatına mal oldu. Jet kazasında ölenler; Mina BAŞARAN, Zeynep Coşkun, Ayşe AND, Burcu GÜNDOĞAR URFALI, Aslı İZMİRLİ, Liana HANANEL, Jasmin BARUH, Sinem AKAY, Kaptan Pilot Beril GEBEŞ, 2. Pilot Melike KUVVET, Hostes Eda USLU.

Jet Kazası Cenaze Töreni

Jet kazası cenaze töreni herkesi yasa boğdu. Mina BAŞARAN, Burcu GÜNDOĞAR URFALI ve Sinem AKAY için, ikindi vakti Ataköy 5. Kısım Ömer Duruk Cami'nde cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU ile İç İşleri Bakanı Süleyman SOYLU katıldı. Mina BAŞARAN' ın babası iş adamı Hüseyin BAŞARAN, annesi Beril BAŞARAN ve kardeşi Can BAŞARAN törende göz yaşlarını tutamadı. Nişanlısı Metgraf Matbaacılık' ın sahibi Murat GEZER cenazede güçlükle ayakta durabildi. Burcu GÜNDOĞAR URFALI, hamileydi. Eğitimine İTÜ Tekstil Ve Moda Tasarımı Bölümü'nde başlayıp, New York Fashion İnstitute Of Technology' de tamamladı. Critic's Award alan ilk Türk öğrenciydi. Eşi Sinan URFALI, cenazede karısını ve doğmamış bebeğini göz yaşlarıyla uğurladı. Henüz 27 yaşında olan Sinem AKAY, bu yaz evlenmeyi planlıyordu. Çetin AKAY' ın (Mavi Jeans' in eski sahibi) kızı Casa di Denim Şirketi'nin kurucusuydu. Ayşe AND ve Aslı İZMİRLİ' nin cenaze törenleri, öğle vakti Zincirlikuyu Cami'nde düzenlendi. Cenazenin ardından ikisi de Zincirlikuyu Mezarlığı'na defnedildi. Klinik Psikolog Ayşe AND (30 yaşındaydı) bu yaz evlenmeyi düşünüyordu. Annesi Ayşıl EKE, cenazede zor anlar yaşadı. Aslı İZMİRLİ' nin cenazesini Lübnanlı nişanlısı turizmci Bassam HOUSSAMİ teslim aldı. Annesi Gülay İZMİRLİ, babası Coşkun İZMİRLİ ve nişanlısı Aslı'yı son yolculuğuna hüzünle uğurladılar. Jasmin BARUH için Askenaz Musevi Cemaati Mezarlığı'nda bir cenaze düzenlendi. Takı tasarımcısı olan Jasmin, aynı zamanda hamileydi. Liana HANANEL; evli, dört aylık bir çocuk annesi, bikini markası Lily And Rose' un kurucusu, ünlü bir tasarımcıydı. Cenaze töreni Ulus Musevi Mezarlığı'nda düzenlendi. Zeynep COŞKUN, Arda EFE ile nişanlıydı ve bu yaz evleneceklerdi. Cenazesi öğlen Bursa'da Organize Sanayi Bölgesi Cami'nde düzenlendi. Melike KUVVET' in cenaze töreni Konya Karatay'daki Hacı Veyis Cami'nde yapıldı. FETÖ davasında haksızlığa uğradığını ispatlayan yardımcı pilot, binbaşı görevine döneceği günü bekliyordu. Annesi Emine KUVVET ve ablası İlknur KUVVET, üniforma konulan tabuta sarılarak ağladı. Eda USLU'NUN cenaze merasimi öğlen Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Cami'nde düzenlendi. Tabuta gelinlik konulan cenaze, Hadımköy Mezarlığı'na defnedildi.
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@