Kabine Bugün Toplanıyor: 2022 Asgari Ücret Zammı İçin İlk Kritik Viraj!

Milyonlarca asgari ücretlinin beklediği 2022 zam görüşmeleri öncesi en kritik viraj bugün dönülecek. Kabine toplantısı bugün yapılacak. Kabinenin gündemi arasında 2022 asgari ücret zam oranı da var!

Gündem 08.11.2021 - 07:45 08.11.2021 - 07:51 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi beklenen kritik kabine toplantısını bugün yapıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafındna başkanlık edilecek olan Kasım ayının ilk Kabine toplantısında son derece yoğun bir gündemde görüşmelerin gerçekleştirilmesi bekleniyor. 

Kabine toplantısının gündemi içerisinde kuşkusuz en önemli konulardan biri ise uzun süredir gündemdeki yerini koruyan 2022 asgari ücret zammı olarak öne çıktı. Çalşıma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından toplantıda ön bilgilendirme olması açısından işçi ve işveren taraflarının taleplerinin yer alacağı bir sunum yapılabileceği belirtildi. 

8 KASIM KABİNE TOPLANTISI! KABİNE BUGÜN SAAT KAÇTA TOPLANIYOR, NE ZAMAN?

Kasım ayının ilk kabine toplantısı bugün gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanlığı tarafından açıklanan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın günlük programı 8 Kasım 2021 takvimi ile kritik toplantının saati de belli oldu. 

kabine toplantısı ne zaman-1

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde gerçekleştirilecek olan toplantı saat 15:00 itibari ile başlayacak. Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu tarafından alınan tavsiye kararlarını kabineye iletecek. Yine son koronavirüs tablosu, aşılama durumu ve hastalığın seyri hakkında bakanlara özel bir sunum gerçekleştirilecek. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise G20 Liderler Zirvesi ile yapılan ikili temaslar ve alınan kararlar hakkında bakanlara bilgilendirmede bulunacak. Bugün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısı gündemi içerisinde öne çıkan konular asgari ücret zammı, 3600 ek gösterge, Suriye operasyonu, terörle mücadele, ekonomik gelişmeler, enflasyon rakamlarındaki dalgalanma ve F-35 programı olarak öne çıkıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@