Kabine Değişikliği Kulis Haberi: Ünlü Yazar Tarih Verdi, 4 Bakanlığı İşaret Etti

Uzun süredir siyaset kulislerinin en çok konuşulan gündem maddeleri arasında yer alan kabine değişikliği hakkında son dakika gelişmesi yaşandı.

Kabine Değişikliği Kulis Haberi: Ünlü Yazar Tarih Verdi, 4 Bakanlığı İşaret Etti

İlk olarak yapılan son seçimlerde AK Parti'nin Ankara ve İstanbul başta olmak üzere kritik belediye başkanlıklarını kaybetmesinin ardından gündeme gelen kabine değişimi gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugüne kadar yapılan görev değişimlerinin ardından yeniden kabine değişikliği gündeme taşındı.

Siyaset kulislerinin en çok konuşulan gündem maddeleri arasında yer alan kabine değişimi hakkında bu seferde ünlü gazetece Deniz Zeyrek tarafından yeni iddialar ortaya atıldı. Kabine değişimi için tarih veren ünlü yazar 4 bakanın hedefte olduğunu iddia etti.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ İLE GİDECEK BAKANLAR KİMLER, HANGİ BAKANLARIN GÖREVDEN ALINMASI BEKLENİYOR?

Deniz Zeyrek bugünkü köşesi için kaleme aldığı yazısında "Başta Tarım ve Orman Bakanlığı olmak üzere özellikle ekonomiyle ilgili olan üç ya da dört bakanlık kısa süre içinde denetlenmeye başlanacak. Söz konusu bakanlıklarda denetleme süreci bitmeden de bakan değişimine gidilebilir" diyerek yeni kulis bilgisini aktardı.

2023 seçimlerine hazırlık amacı ile Cumhurbakanı Erdoğan tarafından 3 ya da 4 bakanın görevden alınabileceğini belirten Zeyrek beklenen kabine değişiminin sonbahara girerken yapılabileceğini belirterek, yapılan değişimlerin ise ses getireceğini söyledi.

kabine değişimi

KABİNEDE DEĞİŞEN BAKANLAR KİMLER, HANGİ BAKANLAR GÖREVDEN ALINDI, HANGİ BAKANLAR İSTİFA ETTİ?

Cumhubaşkanlığı Sistemi ile kurulan ilk bakanlıkta bugüne kadar önemli görev değişimleri yaşandı. Kabineden ilk istifa eden bakan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olurken Soylu'nun istifası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döndü ve kabu edilmedi.

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak istifa etmiş, istifa kararı büyük yankı uyandırmıştı. Son olarak ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görevden affını istemişti. Bu iki istifa ise kabul edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınan ilk bakan Ulaştırma ve Altyapı Kabanı Mehmet Cahit Turhan olmuştu. Ardından ise hakkında şaibe tartışmaları yaşanan Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan görevden alınmış yerine Mehmet Muş atanmıştı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye ayrılırken eski bakan Zehra Zümrüt Selçuk görevden alınmıştı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin atanırken Hazine ve Maliye Bakanı olarak Lütfi Elvan, Ulaştırma Bakanı olarak ise Adil Karaismailoğu'da kabineye katılmıştı.

SONRAKİ HABER