Kabine Değişikliği Kulis Son Dakika 2022: İşte Kabineden Gidecek Bakanlar!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacağı iddia edilen kabine değişikliği için yeni iddialar gündeme geldi. Son dakika gelişmesi nedir, kabine değişikliği ne zaman, olacak mı, var mı?

Gündem 17.06.2022 - 21:55 17.06.2022 - 21:55 Gülcan Özer

İlk olarak AK Parti'nin Ankara, İstanbul ve Antalya Büyükşehir Belediye seçimlerini kaybettiği yerel seçimler sonrasında gündeme gelen kabine değişikliği hakkında yeni bir iddia daha gündeme geldi. Cumhurbaşkanlığı sisteminin değişmesinin ardından kurulan kabinede bugüne kadar bazı bakanların isimleri değişirken gündeme 2 bakanın ismi bir kere daha getirildi. 

Kabine-Değişikliği son dakika gelişmesinde bir kere daha ismi çizilen bakanlar olduğu iddiası gündeme gelirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacak imzalar ile iki bakanın topun ağzında olduğu iddia edildi. Kabine toplantısı sonrasında da yapılabileceği belirtilen görev değişikliği gündeme bomba gibi düştü. 

KABİNE-DEĞİŞİKLİĞİ SON DAKİKA 2022: KABİNEDE İSMİ ÇİZİLEN, DEĞİŞECEK BAKANLAR KİMLER?

Daha öncede pek çok ismi kabine değişikliği geçen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ismi bir kere daha gündeme geldi. Son dönemde hastanelerde randevu krizi yaşanması, doktorların sık sık eylem yapması, son olarak ise bir ambulans şoförünün yaptığı eylemin bardağı taşıran son damla olduğu ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın görevinden alınacağı iddia edildi. 

kabine değişecek mi son dakika

Yine son dönemde yaptığı açıklamalar ile sık sık eleştirilere konu olan ve en son TL açıklaması ile tepki çeken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin de kabine değişikliği konusunda isminin geçtiği belirtiliyor. Daha öncede yaptığı açıklamalar nedeni ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Nebati'ye konuşma yasağı getirildiği iddia edilmişti. 

SEÇİM KABİNESİ Mİ GELİYOR, HANGİ BAKANLAR DEĞİŞECEK, YENİ KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ OLACAK MI?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@