Kabine Değişikliği Revizyonu İçin Yeni İsimler! Binali Yıldırım'ın Yeni Görevi ve Kabinede Gidecek Bakanlar

AK Parti hükümeti tarafından kabine değişikliği iddiaları yalanlanmaya devam etse de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabine listesi üzerinde sona gelindiği iddia ediliyor.

GÜNDEM 25.09.2019 - 21:06 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

AK Parti hükümeti tarafından kabine değişikliği iddiaları yalanlanmaya devam etse de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabine listesi üzerinde sona gelindiği iddia ediliyor. Hangi bakanlar gidici, görevinden alınacak bakanlar kimler? İşte yeni kabine listesi!

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek tarafından yapılan habere göre Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacak olan yeni kabine değişikliği için sona gelindi. Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Olacak! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olması için Meclis Başkanlığı görevinden istifa eden Binali Yıldırım seçimi kazanamayınca büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kader arkadaşım dediği Binali Yıldırım için en üst düzey görev olan Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı koltuğunu ayırdığı ve yeni bir yasal düzenleme ile kendisini bu pozisyona atayacağı iddia ediliyor. Hangi Bakanlar Gidici?Zeyrek tarafından kulislere dayandırılan bilgilere göre kesin olarak gideceği belirlenen bakanlar;Kültür Turizm Bakanı Mehmet Nuri ErsoySağlık Bakanı Fahrettin Koca Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli Milli Eğitim Bakanı Ziya SelçukYeni Kabine Ne Zaman Açıklanacak?Yeni kabinenin yıl sonuna kadar açıklanacağı belirtilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sistem değişikliği üzerinde çalıştığı bu nedenle listenin açıklanmasının uzun sürdüğü belirtiliyor. Bazı bakanlıklar yeniden ikiye ayrılacak ve bu sayede bakanlıkların iş yükleri de azaltılmış olacak. Bakanlar ile millet vekillerinin görüşmeleri kolaylaştırılacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@