Kabine-Değişikliği Son Dakika Kulis: Kabinede Değişecek Bakanlar ve Yerine Yeni Gelecek İsimler Listesi Sızdırıldı

Kabine değişikliği kulis haberleri gündeme bomba gibi düştü. Süleyman Soylu istifa mı etti, görevden alınacak mı, Türkiye kaban değişikliği kabinede değişiklik, kabine-değişikliği ne zaman olacak 2022

Gündem 11.02.2022 - 18:40 11.02.2022 - 18:42 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Adalet Bakanı Abdülhamid Gül'ün istifasının ardından yapılan son kabine toplantısı sonrasındaki açıklamalarda kabine revizyonu yeniden gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın basın mensuplarının kabine toplantısı sonrası yönelttiği kabine değişimi sorusuna "Değişen şartlara göre Kabine'de revizyona gitmemiz doğal bir durum. Bundan sonra da gerektiğinde yeni değişiklikler yapabiliriz" açıklaması ile kulisler hareketlenmişti. 

Bir süredir kabine değişikliği konusunda adı geçen ve görevinden istifa ettiği iddia edilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir kere daha iddiaların odağında yer alırken konu hakkında yeni kabine-değişikliği son dakika kulis haberi ise yaptığı kulis haberleri ile ünlenen ünlü sosyal medya hesabı Ankara Kuşu ve gazeteci Candaş Tolga Işık tarafından yapıldı. 

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ 2022! KABİNEDE DEĞİŞİKLİK NE ZAMAN OLACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların ardından siyaset kulisleri bir kere daha ısınırken ünlü gazeteci Candaş Tolga Işık yapmış olduğu açıklamasında “Kabinede değişiklik geliyor. En az 1, en fazla 3 bakan değişiyor. Bu arada en az bakanlıklar kadar konuşulacak bir kurumda daha değişim olacağı konuşuluyor" ifadelerine yer verdi. 

candaş tolga ışıklı

KABİNE-DEĞİŞİKLİĞİ SON DAKİKA 2022! KABİNEDE HANGİ BAKANLAR DEĞİŞECEK, KABİNEDE DEĞİŞECEK İSİMLER KİMLER, YERİNE HANGİ İSİMLER GELECEK?

Bakan değişikliği konusunda en agresif paylaşımları ise Ankara Kuşu hesabı yaptı. Daha öncede değişecek bakanlar ve görevden alınacak kamu görevlileri hakkında yaptığı doğru kulis haberleri ile adını duyuran hesap İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun görevden alındığını iddia etti. Süleyman Soylu'nun yerine ise yüzde 90 oranında Muhterem İnce'nin göreve getirileceği iddia edildi. 

ankara kuşu bakan değişikliği

Bu hafta 2 bakanın değişeceğini iddia eden Ankara Kuşu Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da kabinede görevden alınacak bakanlar arasında yer alırken Çavuşoğlu'nun yerine ise Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın'ın göreve getirileceği açıklandı. Kabinede görevden alınacak son bakanın ise Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli olduğu iddia edilirken Tarım Bakanlığı görevine MHP kökenli bir ismin atanacağını, bunun da büyük ihtimalle Mehdi Eker olduğu söylendi. Bakanlık bünyesinde yapılacak olan değişimlerin yanı sıra Ankara Kuşu hesabından önemli bir üst düzey kamu yöneticisinden de görevden alınacağını söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@