Kabine Erdoğan Başkanlığında Toplandı! Omicron Kapanması Gelecek Mi?

Omicron varyantı okul ve iş hayatında yeni kapanmalar yada ek önlemler getirecek mi? Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklanacak.

Gündem 19.01.2022 - 16:49 19.01.2022 - 16:50 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı Ocak 2022 dönemi 2. defa Beştepe'de toplanıyor. Yılın ilk günlerinde gerçekleştirilen toplantının ardından yeni yılın ikinci toplantısı 19 Ocak Çarşamba günü akşam saat 16.30 itibariyle başladı. Kabine toplantısına başkanlık edecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaklaşık 3, 3.5 saat sürmesi beklenen toplantının ardından açıklamalarda bulunacak. 

Ocak ayının ikinci Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın temel gündem maddesi omicron varyantı ve etkileri olacak. 

YENİ KAPANMA KARARLARI MI ÇIKACAK?

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ilk konuşulacak konu başlığı Omciron varyantı olacak. Türkiye'de vaka sayılarının çok hızlı bir şekilde artmasına neden olan omicron varyantı nedeniyle günlük vaka sayıları 70.000 sınırına dayandı. Çok hızlı bir şekilde ilerleyen varyantın yayılma hızının kesilmesi noktasında neler yapılabileceği ele alınacak. 

Toplantıda ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nn bir sunum yapması da bekleniyor. Bakan Koca, Bilim Kurulu Toplantısında alınan tavsiye kararları ile günlük vaka sayılarını, hastanelerin doluluk oranı, yoğun bakım ünitelerinin son durumu hakkında bilgiler verecek. Bakan Koca'nın sunumun ardından ise omicron varyantı için ek tedbirler gündeme gelecek. 

Cuma günü okulların kapanması nedeniyle 2 haftalık bir durgunluk dönemi oluşması bekleniyor. Bu çerçevede okulların kapanmasına ek adımlar olması beklenmiyor. Ancak bazı ek tedbir adımlarının gelebileceği de konuşuluyor. 

AKŞAM SAATLERİNDE AÇIKLANACAK

Kabine toplantısının başlamasının ardından alınan kararlar akşam saatlerinde açıklanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir konuşma yapacağı kabine sonrası ek tedbir önlemlerinin olup olmayacağı ilan edilecek. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@