Kabine Revizyonu 2020 Son Dakika Kulis Haberi! Kabine Değişikliği Olacak Mı, Ne Zaman Yapılacak, Hangi Bakanlar Gidecek?

Yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul'un kaybedilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacağı konuşulan kabine değişikliği 2020 yılına sarkmıştı.

GÜNDEM 08.02.2020 - 22:00 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Yerel seçimlerde Ankara ve İstanbul'un kaybedilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılacağı konuşulan kabine değişikliği 2020 yılına sarkmıştı. Kabine değişikliği olacak mı, kabine değişikliği ne zaman, kabine revizyonu 2020 son dakika gelişmeleri neler?

AK Parti yerel seçimlerde yaşanan kayıplar nedeni ile büyük eleştirilere maruz kalmış kabinede revizyon iddiaları gündeme bomba gibi düşmüştü. HAZİNE VE MALİYE BAKANI BERAT ALBAYRAK BAKANLIKTAN ALINACAK MI, YENİ HAZİNE BAKANI KİM OLACAK?Seçimde en büyük oy kaybının ekonomik sorunlar nedeni ile yaşandığı yönünde eleştirilerin ardından Hazine Bakanı Berat Albayrak'ın kabinede yeri değişecek bakanlar arasında olduğu iddia edilmişti. Aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı da olan Hazine Bakanı Albayrak'ın eleştirelere hedef olmasına rağmen kesinlikle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevinden alınmayacağı yönünde de karşı açıklamalar bulunuyordu. Kon hakkında özel bir yazı kaleme alan Milli Gazete yazarı Ahmet Yavuz ise bunun tam tersini savundu. Yavuz yazısında "Hükümet kulislerinden size ilginç bir revizyon diyalogu aktaracağım. En son kabine revizyonuna sayılı günler vardır.Hükümete çok yakın, hatta angaje bir kurumda “Kabine Revizyonu” konusu görüşülmektedir. Meclis’teki zatlardan birisinin sorusu ilginçtir: “Damat da mı değişecek?” Ortam buz gibi olmuştur. Sorunun sahibi açıklama getirir: “Başka türlüsü revizyon sayılmaz ki...” ifadeleri ile Bakan Albayrak'ın da yerinin değişeceğini iddia etti. Bakan Albayrak'ın yerine ise eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in getirilebileceği iddia ediliyor .EN AZ 5 BAKAN DEĞİŞECEK, KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ KONGRE SONRASI YAPILACAK!Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi kabine değişikliği hakkında AK Parti kulislerinde yaşanan son kulisleri köşe yazısına taşıdı.Selvi kaleme aldığı yazısında "AK Parti kongre sürecine girdiği için parti yönetimindeki ve kabinedeki değişiklik beklentisi kongre sonrasına ertelendi" diyerek 2021 yılını işaret etti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@