Kabine Revizyonu İçin İddialar Havada Uçuştu: Gelecek ve Gidecek Bakanlar!

Siyaset kulislerinin en çok konuşulan konuları arasında yer alan kabine revizyonu hakkında her gün yeni iddialar ve son dakika kulis haberleri gelmeye devam ediyor. Peki, kabine değişikliği ne zaman?

Gündem 07.09.2021 - 13:35 07.09.2021 - 14:03 Gülcan Özer

Yapılan son yerel seçimlerde Ankara, Antalya ve İstanbul gibi kilit öneme sahip olan büyükşehir belediyelerinin kaybedilmesi ile beraber siyaset kulusine giren kabine revizyonu sık sık gündeme gelmeye devam ediyor. Süreçte kabinede değişen bakanlar olmasına rağmen halen beklenen büyük kabine değişikliği adımı gelmedi. 

Pek çok yazar ve siyaset uzmanı gidecek, gelecek bakanlar hakkında tahminlerde bulunurken bu isimler arasına Korkusuz Gazetesi yazarı Ahmet Takan'da katıldı. Takan köşesine taşıdığı yeni iddialar ile Ankara'nın bir numaralı gündem maddesinin gidecek bakanlar ve yerlerine gelecek yeni bakanlar olduğunu iddia etti. 

GAZETECİLER YENİ KABİNE REVİZYONU İDDİALARI PEŞİNDE!

Gazeteciliğin bir numaralı haberinin kabine revizyonu olduğunu dile getiren Takan gazetecilğin en büyük korkusunun haber atlamak olduğunu belirterek "Kendi payıma, bu kabine revizyonu hikayelerinde aşırı ihtiyatlı olmayı, çok gerekli olmadıkça balıklama atlamamayı, yazılması gereken bir husus varsa da isimlendirmemeyi tercih ederim.

Kulislerde konuşulanları -bilin diye- kimsenin gönlünden geçenlere hizmet etmemek, ayak oyunlarına alet olmamak kaydıyla kaleme alırım" diyerek gidecek ve gelecek bakanların konuşulduğunu belirterek kurumsal olarak yeni bakanlıkların kurulacağı yönündeki haberlerin kabine revizyonu sinyali olduğunu dile getirdi.

KABİNE REVİZYONU İÇİN FLAŞ İDDİA! 

Eski bakanlardan Erdoğan Bayraktar tarafından yapılan 17-25 Aralık dosyası açıklamaları gündeme bomba gibi düşerken Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün, yapılan açıklamanın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a uyarı anlamını taşıdığını iddia etti. Ün yapmış olduğu açıklamasında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kabinede kalması için yapılan örtülü açıklama yapıldığını iddia etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@