Kabine Revizyonu İçin Yeni İddia! Çalışma Bakanı Değişecek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayısı 5 Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart yerel seçimlerinde büyük şehirlerin kaybedilmesi ile kabine revizyonu yapılacağı iddia edilmişti.

GÜNDEM 20.11.2019 - 20:23 15.07.2021 - 00:12

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart yerel seçimlerinde büyük şehirlerin kaybedilmesi ile kabine revizyonu yapılacağı iddia edilmişti. Beklenen kabine revizyonu hakkında yeni iddialar gündeme geldi. İşte kabine değişikliğinde adı geçen bakanlar ve beklenen yeni değişiklikler!

Seçimlerde Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin kaybedilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabine değişikliği yapılacağı iddia edilmişti. Ancak aradan geçen uzun süreye rağmen beklene kabine değişikliği yapılmamıştı. Konu hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.Kabine Değişikliği Ne Zaman Olacak?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından erken seçime gidilmesinin yerine kabine değişikliği yapılmasının istendiği belirtiliyor. Ancak kesin bir tarih bulunmuyor. Kabine Değişikliğinde İsmi Geçen Bakanlar Kimler?Konu hakkında kulislerde ismi geçen çok sayıda bakan bulunurken bunlardan biri de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler  Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk olarak öne çıkıyor. Göreve geldiği günden bu yana yoğun eleştiri altında olan Bakan Selçuk'un beklenen verimliliği göstermemesi nedeni ile kabinede ilk değişecek olan bakan olduğu iddia ediliyor. Bakan Selçuk'a ek olarak 6 bakanın daha kabine revizyonu için ismi geçiyor. Bakan Selçuk'un yerine KADEM Başkanı Saliha Okur Gümrükçüoğlu’nun adının geçtiği belirtiliyor. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayısı Yükselecek! Yeni bakanların yanı sıra Cumhurbaşkanı yardımcısı sayısının da yükseltilmesi bekleniyor. Söz konusu sayı birden 5'e çıkarılacak. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@