Kabine Toplantısı Ne Zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan Saat Kaçta Konuşacak?

Mart 2021 Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı için geri sayım başladı. Yeni hafta başında gerçekleştirilecek toplantının tüm detaylarını, masada yer alan konu başlıkları ile sizlerle paylaşıyoruz.

Gündem 15.03.2021 - 00:30 15.03.2021 - 00:30 Emlak 365
Mart 2021 Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı için geri sayım başladı. Yeni hafta başında gerçekleştirilecek toplantının tüm detaylarını, masada yer alan konu başlıkları ile sizlerle paylaşıyoruz. İşte tüm bilinmesi gerekenler.

CUMHURBAŞKANLIĞI KABİNE TOPLANTISI TARİHİ

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı 15 Mart 2021 Pazartesi tarihinde gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilecek kabine toplantısının öğleden sonra başlaması bekleniyor. Beştepe'de yer alan Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilecek toplantıya dair kararlar ise akşam saat 19.00'dan sonra açıklanacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısından sonra ele alınacak kararlara ilişkin bir konuşma gerçekleştirilecek. Ekonomi, yurtdışı, istihdam gibi konuların yanında masada yer alacak esas başlıklar ise normalleşme süreci ve ek tedbirler olacak.

KABİNE TOPLANTISINDA MASADA YER ALACAK OLAN KONULAR

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ilk gündem maddesi vaka artışları, salgın tedbirleri ve aşılama çalışmaları olacak. Normalleşme sürecinin 1 Mart tarihinden itibaren başlamasının ardından çok sayıda ilde risk oranı arttı. Özellikle İstanbul'da renk turuncudan kırmızıya dönerken, Ankara'da sarıdan turuncuya döndü. Risk oranlarının artması ve uzmanlardan 3. dalga uyarılarının gelmesi konunun masada olmasını sağlayacak.

Yine masada olması beklenen bir diğer konu ise yerinde karar uygulaması ile ek tedbirlerin alınması. Özellikle salgın oranı yüksek olan illerde vaka sayılarında daha fazla artış olmaması için alınabilecek tedbirler konuşulacak. Akşam ve haftasonu yasaklarının değerlendirilmesi ve toplantıda konuşulması bekleniyor.

Koronavirüs salgınına ilişkin bir diğer gündem maddesi ise aşılama çalışmaları olacak. Dünyada örnek bir yer edinen Türkiye'nin aşılama çalışmaları kabine toplantısında ele alınacak gündem maddelerinden biri.

YURTDIŞI GELİŞMELER

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında ayrıca son dönemde Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmelerinde konuşulacağı düşünülüyor. Mısır ile Türkiye arasında başlayan temaslar ve diğer ülkelerin sıcak tutumu kabine toplantısında değerlendirilecek.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@