Kabine Toplantısı Ne Zaman? Fahiş Fiyat, Zamlar, Yeni Tedbir Kararları, Zorunlu Aşı, Suriye Operasyonu

Yeni kabine toplantısı tarihi belli oldu. G20 zirvesi öncesi yapılacak olan son kabine toplantısında gündeme gelecek konular da belli oldu. Kabine toplantısı ne zaman, neler konuşulacak?

Gündem 24.10.2021 - 14:29 24.10.2021 - 14:30 Gülcan Özer

Kabine toplanıyor! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında gerçekleştirilecek olan kritik kabine toplantısı için beklenen tarih duyuruldu. G20 Liderler Zirvesi 2021 toplantısı öncesinde son yapılacak olan kabine toplantısı büyük önem  taşıyor. 

Kabine toplantısında konuşulacak konular ve sonrasında açıklanacak yeni kararlar büyük bir merakla beklenirken özellikle de artan koronavirüs vaka sayısı nedeni ile yeni tedbir kararları gelip gelmeyeceği, aşı yasakları, Suriye operasyonu, son dönemde yükselen dolar kuru ve yeni ekonomik önlemler ile 5 market hakkında yapılan denetimlerin ardından fahiş fiyatla mücadele konuları masadaki en önemli konular arasında gösteriliyor. 

G20 LİDERLER ZİRVESİ ÖNCESİ SON KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, YENİ KABİNE HANGİ TARİHTE TOPLANACAK?

Bu ayın sonunda İtalya'nın Başkenti Roma'da düzenlenecek olana G20 Liderler zirvesi öncesinde yapılacak olan son kabine toplantısı olan kritik tarih belirlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığından toplanacak olan kabinede kritik pek çok konu gündeme alınacak. Kabine toplantısı yarın yani 25 Ekim 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

yeni kabine toplantııs tarihi

KABİNEDE HANGİ KARARLAR ALINACAK, KABİNE TOPLANTISINDA KONUŞULACAK KONULAR NELER?

Kabine toplantısında G20 Liderler Zirvesi toplantısında konuşulacak konular belirlenecek. Terörlü mücadele ve PKK/PYD, FETÖ ve DEAŞ ile mücadelede gelinen son nokta hakkında Bakan Akar detaylı bir sunum yapacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise Bilim Kurulu Toplantısı ile alınan kararları kabineye aktaracak ve son vaka durumu ile aşılama oranları hakkında bilgi verecek. 

Ticaret Bakanı Muş ise fahiş fiyatlarla mücadele ve market fiyatlarındaki zamlar hakkında özel bir sunum gerçekleştirecek. Suriye operasyonu da kabinede görüşülmesi beklenen en önemli konular arasında gösterililiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@