Kabine Toplantısı Ne Zaman, Hangi Gün, Saat Kaçta? Kurban Bayramı Tatili, Emekli Bayram İkramiyeleri, 1.100 TL Sosyal Yardım Konuları Masada!

Türkiye'de kritik kararların alındı kabine toplantısının yeni tarihi belli oldu. Kurban Bayramı tatilinden, emekli bayram ikramiyelerine kadar çok geniş konularda kabine toplantısında kararlar alınacak. Peki kabine toplantısını ne zaman, hangi gün, saat kaçta yapılacak? Kabine toplantısında hangi kararlar alınacak?

GÜNDEM 04.07.2021 - 17:41 04.07.2021 - 17:41 Emlak 365

Türkiye'de kritik kararların adresi olan kabine toplantısı heyecanı yaşanmaya devam ediliyor. Cumhuyrbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde toplanan kabinede tüm önemli gelişmeler masaya yatırılarak kesin kararlara varılıyor. 

Kurban Bayramı öncesinde yapılacak olan son kabine toplantısında yine çok önemli kararlar çıkacak. Kabinenin gündeminde ekonomiden koronavirüs sürecine kadar çok geniş konular yer alıyor. Bu konularda yeni kararlar alınıp Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak. 

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN, HANGİ GÜN, SAAT KAÇTA?

Kabine toplantısının zamanı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından açıklandı. Buna göre 5 Temmuz Pazartesi günü saat 15:00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yönetiminde tüm bakanların katılımı ile kabine toplantısı gerçekleştirilecek. 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ VE TEMMUZ AYI ZAMLI MAAŞ ÖDEMELERİ MASADA

Kabine toplantısında emekli bayram ikramiyeleri hakkında kesin bir karara varılacak ve net ödeme tarihleri belli olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından emekli bayram ikramiyelerinin ödeme tarihini kamuoyuna duyuracak.

Emekli maaşlarının Kurban Bayramı öncesinde ödenmesine ilişkin olarak da kabine toplantısında karar alınması bekleniyor. Hangi emeklilerin hangi gün Temmuz ayı zamlı maaş ödemesini alacakları kabine toplantısının ardından kesinleşecek. 

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KARARI!

Kabine toplantısının en kritik kararı Kurban Bayramı tatili olacak. Kurban Bayramı tatili konusunda farklı seçenekler masada bulunuyor. 15 Temmuz tatili ile Kurban Bayramı'nın birleştirilerek oldukça uzun bir tatil süresi oluşması turizm sektörünün taleplerinden birisi olduğu biliniyor.

Kurban Bayramı tatilinin kısa tutulması ise iş dünyasının talebi olarak hükümete bildirilmişti. Kabine bu talepleri masaya yatırıp bir karara varacak. Bu karar neticesinde Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı netleşecek. 

EKONOMİ GÜNDEMİ MASADA OLACAK

Türkiye ekonomisi ile alakalı olarak gündem maddesi de kabine toplantısında görüşülecek. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan son gelişmeleri kabine üyelerine sunacak. Ardından da talepler değerlendirilmeye başlanacak.

Özellikle turizm sektörüne yeni desteklemeler verilip verilmeyeceği görüşülecek. Bu desteklerin faydalı olup olmayacağı konusunda ilgili bakanlardan görüş alınarak kesin bir karara varılacak. 

1.100 TL SOSYAL YARDIM KARARI GÖRÜŞÜLECEK?

Kabine toplantısının bir başka gündem maddesi de 1.100 TL sosyal yardım olacak. Ramazan Bayramı öncesinde 1.100 TL sosyal yardım alan vatandaşlara aynı yardımların Kurban Bayramı öncesinde yapılıp yapılmayacağı hakkında karara varılacak. Bu konuda Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı görüşünü bildirip Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı beklenecek. 

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@