Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak! İşçi, Memur, Emeklilere Müjde Mi Geliyor?

Kabine toplantısı bu hafta yoğun bir ekonomi gündemi ile yapılacak. Peki kabine toplantısını ne zaman, hangi gün, saat kaçta yapılacak? Kabine toplantısında hangi ekonomik kararlar alınacak?

Kabine Toplantısı Ne Zaman, Saat Kaçta Yapılacak! İşçi, Memur, Emeklilere Müjde Mi Geliyor?

Kabine toplantısı oldukça çok yoğun bir gündemle toplanacak. Asgari ücrete yapılan yüzde 50'lik zammın ardından kamu işçileri, memurlar ve emekliler zam beklentisi içerisine girdiler. Ayrıca memurlar, sağlık çalışanları ve öğretmenler için de farklı düzenlemelere ilişkin kararların kabine toplantısında alınması bekleniyor. Peki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminda kabine toplantısı ne zaman, hangi gün, saat kaçta yapılacak?

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

Türkiye'de kabine toplantısı belirli periyotlarda toplanıyor. Ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı programları ile kabine toplantıları çakıştığı zaman kabine toplantıları Pazartesi günleri ya yapılmıyor veya bir başka güne kaydırılıyor. Normal takvime göre yeni kabine toplantısı 20 Aralık 2021 Pazartesi günü yapılacak. Kabinenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yönetiminde saat 15:00'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacağı bildirildi.

GÜNDEM MEMUR, EMEKLİ VE KAMU İŞÇİSİ MAAŞ ZAMLARI!

Kabine toplantısında gündemin ağır ekonomik gelişmeler olması bekleniyor. Asgari ücret zammının ardından emekliler, memurlar ve kamu işçileri gözlerini hükümete çevirdiler. Asgari ücrete yapılan zamlar gibi ücret düzenlemesi bekleyen bu kesimler kendilerine bir müjdenin verilmesini bekliyorlar. Ağır ekonomik şartların etkisi altında kalan kitlelerin yaşadıkların mali sorunlara neşter vurma çalışması içerisinde olan hükümetin emekliler, memurlar ve kamu işçileri için düzenleme içerisinde olduğu biliniyordu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı emekliler için yapılacak maaş düzenlemesine dair kabine toplantısında görüş bildirecekler. Ayrıca kamu işçileri için de bir düzenleme için yapılan çalışmaların ilk sonuçları kabinede sunum halinde bildirilecek. İşçi, memur ve emeklilere ne kadar zam yapılacağına dair ilk işaretlerin kabine toplantısı sonrasında belli olması bekleniyor.

KABİNE TOPLANTISI KARARLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kabine toplantısında alınacak kritik kararların ne zaman açıklanacağı da merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabnine toplantısının ardından millete sesleniş konuşması yapması bekleniyor. Bu konuşmanın da saat 19 civarında olacağı tahmin ediliyor. Kabine toplantısı kararları bu saatte bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

SONRAKİ HABER