Kabine Toplantısı saat kaçta? Cumhurbaşkanı Erdoğan 3600 ek gösterge, asgari ücrete zam müjdesi gelir mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak olan Kabine Toplantısı ne zaman, Erdoğan ne zaman konuşma yapılacak merak ediliyor. Kabine Toplantısı saati belli oldu.

Gündem 06.06.2022 - 12:01 06.06.2022 - 12:01 Büşra Uluşen

Haziran ayının ilk Kabine Toplantısı, 3600 ek gösterge ve asgari ücrete zam bekleyenler için büyük önem arz ediyor. Bu nedenle milyonlarca kişi, Kabine Toplantısı'ndan çıkacak kararları merak ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün yaptığı 3600 ek gösterge açıklamasının ardından Kabine'den çıkacak kararlar daha da önem kazandı. Peki, Kabine Toplantısı ne zaman yapılacak?

Kabine Toplantısı ne zaman, saat kaçta? Cumhurbaşkanı ne zaman konuşacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak olan Kabine, Haziran ayının ilk toplantısı 6 Haziran Pazartesi günü saat 14.00'te gerçekleşecek. 14.00'te başlayan toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan televizyon ekranlarından, Kabine'den çıkan kararları vatandaşlara duyuracak. 

Kabineden 3600 ek gösterge, asgari ücrete zam kararı çıkar mı? 3600 ek gösterge ne zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam kampında yaptığı konuşmada, Kabine Toplantısı ardından yapacağı Millete Sesleniş konuşmasında 3600 ek gösterge ile ilgili detayları anlatacağını belirterek, daha önce söz verdikleri gibi yalnızca 4 meslek grubunun değil, 5 milyonu aşkın memurun ve emeklinin tamamını ilgilendiren bir formül ile bu meseleyi çözeceklerinin müjdesini verdi. 

Bugün yapılacak Kabine Toplantısı sonrasında Kamuoyuna seslenecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca vatandaşın beklediği 3600 ek gösterge ile ilgili kararı açıklayacak. 

kabine toplantısı-1

Son Kabine Toplantısı'ndan hangi kararlar çıktı?

Mayıs ayında yapılan Kabine Toplantıları'nın ilkinde indirimli faizli konut kredisi paketleri açıklanmış ve vatandaşlara 0.89 - 0.99 faizli konut kredisinin kapıları açılmıştı. 23 Mayıs'taki Kabine Toplantısı'ndan ise asker kaçaklarına bedelli askerlik ile açık cezaevi izinlerinin uzatılmasına ilişkin yeni kararlar duyurulmuştu. 

6 Haziran'daki Kabine Toplantısı'ndan ise 3600 ek gösterge ile ilgili alınan kararların paylaşılması bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@