Kabine Toplantısı Sonrası Yeni Atama Kararnamesi! Görevden Alınan İsimler Kimler?

Kabine toplantısı sonrasında revizyon için beklenen Resmi Gazete yayımlandı. Kabine değişimi için beklenen adım yine atılmazken Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Murat Çetinkaya'nın görevden alınması en dikkat çekici adım oldu. Yeni atama kararnamesi ile kimler görevden alındı, yeni Merkez Bankası başkan yardımcısı, DHMİ genel müdür yardımcısı ve MKE genel müdür yardımcısı kimler oldu?

Gündem 30.03.2021 - 07:28 30.03.2021 - 07:28 Serhat Karaman
Dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından başkanlık edinen Kabine Toplantısı sonrasında beklenen kabine revizyonu için isimlerin belli olacağı iddia edilmişti.

Bu beklenti ile gece yarısı Resmi Gazete yayımlanmadan önce dolar kurunda yukarı yönlü hareketlilik yaşanırken gece yarısı beklenen Atama Kararnamesi yayımlandı.

30 MART 2021 TARİHLİ ATAMA KARARNAMESİ İLE GÖREVDEN ALINAN VE YENİ ATANAN İSİMLER KİMLER?

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/178, 179, 180), 30 Mart 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan atamalar şu şekilde gerçekleşti:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan (Guvernör) Yardımcısı Murat ÇETİNKAYA, 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 35 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmış Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkan (Guvernör) Yardımcılığına, 1211 sayılı Kanunun 29 uncu maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Mustafa DUMAN atanmıştır.Mustafa Duman Kimdir, Nerelidir, Daha Önceki Görevleri Nelerdir, Hakkında Bilgi Edinmek İçin Tıklayınız...

MAKİNA KİMYA ENDÜSTRİSİ MKE GENEL MÜDÜR YARDIMCISI DURMUŞ ALI KESKİNKILIÇ OLDU!Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Durmuş Ali KESKİN KILIÇ atanmıştır.

DEVLET HAVA MEYDANLARI İŞLETMESİ DHMİ GENEL MÜDÜR YARDIMCISI ENES ÇAKMAK OLDU! 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mehmet KARAKAN görevden alınmış ve bu suretle boşalan Genel Müdür Yardımcılığına Enes ÇAKMAK atanmıştır.

Alınan 3 kritik görevden alma ve yeni atama kararları bugün itibari ile uygulamaya alınırken Kabinede yer alan bakanlar için oluşan kabine revizyonu kulisleri yine iddia olarak kalmaya devam etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@