Kabineden Askerlik Müjdesi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Yüzbinleri İlgilendiren Kararı Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan bakaya kalmış asker kaçağı durumda olanlara bedelli askerlik müjdesi verdi. İşte Kabineden Çıkan Askerlik Müjdesinin detayları.

Gündem 23.05.2022 - 20:10 23.05.2022 - 20:10 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrası yapmış olduğu konuşmasında askerlik alanında yeni bir müjde verdi. Bakaya ve asker kaçağı durumunda olan bedelli askerlikten yararlanamayanlar için bir düzenleme olacağını açıkladı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ASKER KAÇAKLARINA BEDELLİ ASKERLİK MÜJDESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan uygulamaya girecek olan yeni düzenleme hakkında şu ifadeleri kullandı. 

"Bugün sayıları 550 bini bulan yoklama kaçağı gençlerimize bedelli askerlikten faydalanabilme yolunu açıyoruz. Kaçak yılına göre değişen oranlarda rakam ilavesiyle askerliğini bedelli yapmak isteyen gençlerimiz askerlik şubelerine başvurabilir. Bakaya sıkıntısına çözüm getiren bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyorum. ."

KAZADA HAYATINI KAYBEDEN GENÇLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı konuşmasında ayrıca kazada hayatını kaybeden genç vatandaşlar için de taziye mesajında bulundu. 

"Gençlik şölenimizin ardından yaşanan elim trafik kazasından, can kayıplarından duyduğum samimi üzüntüyü sizlerle paylaşmak istiyorum. 3 tane kardeşimizi Hakka uğurladık. Kendilerine rahmet ve ailesi ve millete başsağlığı diliyorum. 41 yaralı evladımıza da Rabbimden acil şifalar niyaz ediyorum. Kaza sonrasında acımızı paylaşan herkese teşekkürlerimi sunuyorum

23 mayıs kabine kararları erdoğan 2

TÜRK TAKIMLARININ AVRUPA BAŞARISINA TEBRİK

". Bu vesile ile geçtiğimiz hafta Dünya Kadınlar Boks Şampiyonası'nda 5 altın, 2 bronz madalya ile tarih yazarak dünya şampiyonu olan boksörlerimize şahsım ve milletim adına tebriklerimi özellikle iletmek istiyorum.."

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca basketbolda Anadolu Efes, voleybol da ise Vakıfbank takımlarına Avrupa Şampiyonluklarından başarılarından dolayı tebrik etti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@