Kabineyle KDV Müjdesi Mi Gelecek? Toplantı Başlandı Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak

Şubat 2022 dönemi Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası kararları merak ediliyor. KDV müjdesi beklenen kabine toplantısına ilişkin son dakika açıklaması ve ilan edilecek kararlar.

Kabineyle KDV Müjdesi Mi Gelecek? Toplantı Başlandı Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklayacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Şubat 2022 dönemi kabine toplantısı başladı. Beştepe'de gerçekleştirilen kabine toplantısının yaklaşık 3 saat ile 3.5 saat süremesi bekleniyor. Kabine toplantısının ardından ise kararların açıklanması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak kararlara ilişkin ilk detaylar.

KABİNENİN EN ÖNEMLİ GÜNDEM MADDESİ

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının esas gündem maddesi yurtdışı gelişmeler olacak. Türkiye'nin kuzeyinde Ukrayna ve Rusya'nın karşı karşıya gelmesi en önemli gündem maddesi olurken Türkiye'nin tutumuna ilişkin detaylar belli olacak. Rusya Ukrayna geriliminin yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretleri de gündemde olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ay içinde Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleir ziyareti bunun yanında İsrail Cumhurbaşkanının Türkiye ziyareti kabinenin önemli konularından olacak. Yurtdışı ilişkilerde ayrıca Türkiye Libya, Türkiye Ermenistan görüşmeleri de ele alınacak.

EKONOMİ BAŞLIKLARI

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında ekonomi başlıkları da ele alınacak. Önümüzdeki süreçte TL'nin değerinin korunması için atılabilecek adımlar ile vadeli mevduat düzenlemesi ekonominin temel konu başlıkları olacak.

Ancak ekonomide bir numaralı konu başlığı enflasyon oranları ve gıda fiyatları olarak öne çıkıyor. Gıda fiyatlarının düşürülmesi ile enflasyon oranlarının indirilmesi için tedbirler açıklanacak.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KDV MÜJDESİNİ AÇIKLAYACAK MI?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması beklenen düzenleme ise KDV alanında olacak. Uzun süredir gündemde yer alan ve çalışmaları devam eden KDV düzenlemesine ilişkin ilk detaylar paylaşılabilir. Kabine kararları akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması ile ilan edilecek.