Kadıköy Belediyesi hangi partiden, başkanı kim? Rüşvet operasyonu düzenlenmişti!

Kadıköy Belediyesi'ne yönelik düzenlenen rüşvet operasyonu sonrasında Kadıköy Belediyesi'nin hangi partiden olduğu merak edildi. İşte rüşvet operasyonuna ilişkin ayrıntılar.

Gündem 17.05.2022 - 10:26 17.05.2022 - 10:32 Büşra Uluşen

Kadıköy Belediyesi'ne düzenlenen rüşvet operasyonu sabah saatlerinde Türkiye'nin gündemine oturdu. Aralarında Kadıköy Belediyesi'nde zabıta personeli ve belediye mühendislerinin bulunduğu çok sayıda kişi hakkında  Örgütlü olarak rüşvet almak, rüşvet vermek, rüşvete aracılık etmek ve resmi belgede sahtecilik suçundan operasyon başlatıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarlar Mücadele Şube Müdürlüğü, çoğunluğu Kadıköy Belediyesi'nde görevli zabıta memuru ile mühendislerinin de aralarında bulunduğu 54'ü kamu görevlisi, toplam 224 şüphelinin yakalanması için İstanbul, İzmir, Adana, Kocaeli ve Şırnak'ta eş zamanlı operasyon başlattı. Operasyon ile çok sayıda şüpheli yakalanırken birçok kişi ise Kadıköy Belediyesi'nin hangi partiden olduğunu araştırmaya başladı. 

Kadıköy Belediyesi hangi partiden, belediye başkanı kim?

31 Mart 2019 seçimlerinde Kadıköy Belediyesi'ni Cumhuriyet Halk Partisi CHP kazanmıştır. Yüzde 65,99'luk bir oy oranı alan Şerdil Dara Odabaşı Kadıköy'ün Belediye Başkanı olmuştur. 

Şerdil Dara Odabaşı kimdir?

Kadıköy Belediye Başkanı olan Şerdil Dara Odabaşı, 12 Kasım 1973 tarihinde Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde doğmuştur. Ankara Deneme Lisesi'nden mezun olduktan sonra 1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimini tamamlamıştır. 

2, 3 ve 4. dönem CHP Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı merhum Mahmut Odabaşı'nın oğludur. 

1994 yerel seçimlerinden sonra CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı olmuştur. 2012 yılında yeniden seçilerek il başkanvekilliği yapmış, 2015 yılında CHP İstanbul İl Sekreteri görevini üstlenmiş ve 2019 seçimlerinde ise Kadıköy Belediye Başkanı olmuştur. 

Kadıköy Belediye çalışanlarına düzenlenen rüşvet operasyonu sonrasında Kadıköy Belediyesi ile ilgili ayrıntılar merak edilmeye başlandı. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@