Kadıköy'de kira fiyatları 17 bin lirayı aştı! Kiracılar seslerini duyurmak için Kadıköy'de buluşacak

İstanbul Kadıköy'de fahiş kira fiyatları vatandaşı isyan ettirdi. İlçede ortalama kira fiyatı 17 bin 381 TL'ye yükselirken, vaziyete karşı çıkan yüzlerce kişi seslerini duyurmak için sokaklara çıkacak

Emlak Haberleri 17.05.2022 - 14:43 17.05.2022 - 14:43 Büşra Uluşen

Konut kiralarındaki yükseliş her geçen gün katlanarak devam ediyor. Yüksek enflasyonun yanı sıra fırsatçı ev sahipleri ve yabancıya konut satışı gibi nedenlerle kira fiyatları artarken İstanbul Kadıköy'de ortalama kira ücreti 17 bin 381 TL'yi buldu. İlçede yaşayan binlerce kişi durumdan rahatsızlık duyarken kira artışlarına karşı seslerini duyurabilmek için meydanda buluşacak.

Kadıköy'de ortalama kira 17 bin lirayı aştı!

Kiralık ev fiyatlarında yaşanan fahiş artışlar nedeniyle zaten geçinmekte sorun yaşayan vatandaşlar bir de barınma sorunu yaşıyor. İstanbul'un en gözde semtlerinden biri olan Kadıköy'de ise kira fiyatları erişilemez noktalara yükseldi. İlçede ortalama kira fiyatı 17 bin 381 liraya yükselirken, 20 bin liranın üstünde de birçok kiralık ev bulunuyor. 20 bin lira üzerindeki evler hesaba katılmadığında ise ilçenin ortalama kirası 11 bin 762 TL'ye düşüyor. Daha önce açıklanan raporda Kadıköy'de asgari ücretin altında sadece 3 ev ilanı bulunurken içler acısı durum sokaklara taşınıyor. 

Kadıköy Geçinemiyoruz Platformu kiracı buluşması nerede, ne zaman yapılacak?

Kadıköy Geçinemiyoruz Platformu tarafından daha önce açıklanan kiralık konut raporu sosyal medyada büyük ses getirmişti. Aynı platform şimdi ise kiracıları 17 Mayıs Salı günü saat 19.30'da Yeldeğirmeni Nuh Köklü Heykeli önünde buluşmaya davet etti. ''Bu kiralarla yaşanmaz! Ne yapalım sokakta mı yatalım? '' başlığıyla yapılan çağrıya, Kadıköy'de yüksek kira fiyatlarından etkilenen ve buna karşı çıkan kişilerin yoğun katılımı bekleniyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@