Kadın Dizisi ve İstanbullu Gelin Dizisi Nerede Çekiliyor?

Türkiye'nin en çok izlenen iki dizisi arasında yer alan Kadın dizisi ve İstanbullu Gelin dizisi için merak edilenlerden biride bu dizilerin nerede çekildiği.

Kadın Dizisi ve İstanbullu Gelin Dizisi Nerede Çekiliyor?

Türkiye'nin en çok izlenen iki dizisi arasında yer alan Kadın dizisi ve İstanbullu Gelin dizisi için merak edilenlerden biride bu dizilerin nerede çekildiği.

Kadın Dizisi Nerede Çekiliyor?Hayata karşı çocukları için mücadele eden bir kadının hikayesinin anlatıldığı Kadın dizisi, İstanbul'da çekilen diziler arasında yer alıyor. Dizi ağırlıklı olarak Beyoğlu sokaklarında çekiliyor ancak çekilen bölümlere göre yapım ekibi farklı bölgelerde de set kurabiliyor.Japonya'da çekilen Woman isimli diziden uyarlanan Kadın dizisi çekimlerinde Ortaköy bölgesindeki Ortabayır Sokağı içerisine kurulan özel set alanında çekimler ziyaretçilere kapalı olarak gerçekleştiriliyor. Ancak dizinin hayranları sete yoğun ilgi gösteriyor ve en azından giriş çıkışlarda dizi oyuncularını görmek adına yoğun çaba sarf ediyor. Bahar karakterine hayat veren Özge Özpirinççi'nin yaşadığı ev olan Saray Apartmanı burada kurulan sette yer alıyor. Setin yoğun ziyaretçi akımına uğraması nedeni ile yakında dizi ekibinin seti başka bir yere taşıma kararı aldığı de gelen bilgiler arasında bulunuyor.İstanbullu Gelin Dizisi Nerede Çekiliyor?Türkiye'nin ilk özel televizyon kanalı arasında yer alan Star televizyonunda yayımlanan İstanbullu Gelin dizisi İstanbul'da yaşayan genç bir kadının Bursa'nın köklü ailelerinden birine gelin gitmesi ile yaşanan olayları seyirciye aktarıyor. Dizi o kadar benimsenmiş durumda ki pek çok kişi internetten "İstanbullu Gelin Boran ailesi gerçekte kim?" aramaları yapıyor. İstanbullu Gelin Boran ailesi konağı en çok merak edilenler arasında yer alırken ünlü konak ne yazık ki gerçek değil.Yani gerçekte Boran Konağı diye bir yer yok ve bu konak dizi çekimleri için set ekibi tarafından özenle oluşturulan bir çekim mekanı. Beykoz Kundura Fabrikası arazisinde 5 aylık sürede kurulan konak dizi çekimlerinde Bursa'daymış gibi gösterilerek dizi çekimi yapılıyor. İstanbullu Gelin Özcan Deniz ve Aslı Enver'in tanışma sahneleri Bursa Uludağ'da çekilirken Bursa'da yaşanan romantik sahneler ise Bursa Gölyazı bölgesinde gerçekleştirildi. Ancak dizi çekimlerinin büyük bir bölümü İstanbul'da özel olarak kurulan sette yapılıyor.Emlak365.com