Kafeler, Restoranlar Ve Lokantalar İçin Yeni Karar Alındı Mı, Kapanış Saatleri Değişti Mi, Saat Kaça Kadar Açık Olacaklar?

Koronavirüs ile mücadele kapsamında kafeler, restoranlar ve lokantaların açılış ve kapanış saatleri sürekli değişiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 21 Haziran tarihli kabine toplantısı sonrasında yeni kararları açıkladı. Kafeler, restoranlar ve lokantaların açılış ve kapanış saatleri değişti mi? Kafeler, lokantalar ve restoranlar saat kaçta kapanacak?

Gündem 21.06.2021 - 20:10 21.06.2021 - 20:10 Serhat Karaman

Türkiye'de koronavirüs ile mücadele hakkındaki kararlar kabine toplantılarında alınmaya devam ediyor. 21 Haziran 2021 Pazartesi tarihli kabine toplantısında koronavirüs kısıtlamalarına yönelik önemli kararlar alındı. Bu kararlar içerisinde kafelerin, restoranların ve lokantaların kapanış saatlerine ilişkin önemli bir detay yer aldı. Kafeler, lokantalar ve restoranlar saat kaçta açılıp saat kaçta kapanacak?

KAFELERİN, LOKANTALARIN VE RESTORANLARIN KAPANIŞ SAATLERİ DEĞİŞTİ Mİ?

Türkiye'de kafeler, lokantalar ve restoranlar koronavirüs ile mücadele kapsamında getirilen kısıtlamalardan oldukça etkilendiler. Özellikle de açılış ve kapanış saatleri bakımından sürekli değişik uygulamalarla karşılaşan bu işletmeler yeni bir uygulama ile de karşı karşıya kaldılar. Son yapılan değişiklikle kafeler, restoranlar ve lokantalar saat 21:00'a kadar açık olabiliyordular.

Sokağa çıkma yasaklarının tamamen kaldırılması ile kafeler, restoranlar ve lokantaların açılış ve kapanış saatleri de değişmiş oldu. Şu ana kadar resmi bir açıklama yapılmasa da bu işletmelerin müşterilere 00:00'a kadar hizmet verebileceklerine dair yeni bir karar alma imkanı doğru. Sokağa çıkma yasaklarının olmaması nedeniyle kafeler, restoranlar ve lokantalar koronavirüs süreci öncesindeki normal çalışma saatlerine dönebilecekler.

KAFELER, RESTORANLAR VE LOKANTALAR İÇİN KARAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kafeler, restoranlar ve lokantaların çalışma saatleri hakkında verilecek olan karar İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanacak genelge ile netlik kazanacak. Bu genelge İçişleri Bakanlığı'nca henüz yayınlanmadı. Genelgenin yayınlanması ile alakalı bir çalışma yapılıyor. Bu çalışmanın ardından kafeler, restoranlar ve lokantaların çalışma saatleri netleşecek?

AÇILIŞ VE KAPANIŞ SAATLERİ NE ZAMAN DEĞİŞECEK?

Kafeler, restoranlar ve lokantaların çalışma saatlerinde yapılacak olan değişiklikler 1 Temmuz'dan itibaren uygulamaya sokulacak. Çünkü sokağa çıkma yasakları 1 Temmuz'da sona erecek. Bu yasakların sona ermesi ile kafeler, restoranlar ve lokantalar için de yeni uygulama devreye girecek.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@