Kafeterya, kahvehane, halısaha! Belediyeden iki yıllığına kiralık işyerleri

Balıkesir Susurluk Belediyesi bazı gayrimenkullerin kiralanması için ihale düzenleyeceğini açıkladı. Listede yer alan gayrimenkuller arasında Kafeterya, kahvehane, halısaha bulunuyor.

Emlak Haberleri 20.04.2022 - 15:57 20.04.2022 - 15:57 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Balıkesir Susurluk Belediye Başkanlığı bir duyuru yayımladı ve kendisine ait olan 11 adet taşınmazın kiralanacağını bildirdi. Arazi kiralaması yapacak olan belediye başkanlığı o duyuruların dışında ayrıca işyeri de kiralayacak. 

BELEDİYEDEN KİRALIK İŞYERLERİ

Belediye başkanlığının kiralık listesinin ilk sırasında "Asmalıdere Mah. 109 Ada 91 Parsel ve Asmalıdere Mah. 103 Ada 21 Parsel" konumunda bulunan iki adet arazinin kiralanacağı açıklandı. Toprak kiralayacak olan kurumun diğer ilanları "Reşadiye Mah.116 Ada 24 Parsel ve Reşadiye Mah.105 Ada 8 Parsel" konumunda olan iki adet arazi oldu. Kurum ayrıca Dereköy Mahallesinde Kafeterya, Sultançayır Mahallesinde kahveehane, Yeni Mahallede ise halısaha kiralayacak. Listede ayrıca farklı mahallelerde çeşitli kullanım amaçlarına uygun işyerleri kiralanacak. 

susurluk belediyes kiralaık dükkan

Belediye başkanlığı söz konusu taşınmazların kiralanması için 10 Mayıs tarihinde ihale düzenleneceğini açıkladı. 2886 Sayılı Kanunun 45  md. Açık Teklif Usulü ile yapılacak olan satışlar ilan edilen tarihte saat 11.00'den itibaren Susurluk Belediyesi Encümen Salonunda yapılacak. 

İhaleye başvuruda bulunacak olan vatandaşlar talep edilen 7 evrağı ihaleden önce kuruma teslime edecekler. Başvuru evrakları Susurluk Belediyesi tarafından "İkametgâh ilmühaberi, Nüfus Cüzdan Sureti, Belediyeden alınacak olan Taahhütname Ve Yer Görme Belgesi, Belediyeye borcu olmadığını gösterir belediyeden alınacak Borcu Yoktur Belgesi, İhale dokümanı alındı makbuzu, Geçici Teminat makbuzu ve Vekâleten katılıyorsa noter tasdikli vekâletname" olarak açıklandı. 

Taşınmazları kiralamak isteyenler 2 yıl 4 aylık süre için sözleşme imzalayacaklar. İhaleye ilişkin detaylar ve taşınmazların özelliklerine dair tüm özellikler Susurluk  Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü adresinden görülebilecek ihale şartnamesinden öğrenilebilir. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@