Kagir Yapı Nedir, Kagir Ev Almanın Sakıncaları Nelerdir?

Kagir yapı tanım olarak taş veya tuğladan veya genel olarak en çok görülen şekliyle yığma taştan yapılan yapılara verilen isimdir. Peki, kagir ev almanın sakıncaları nelerdir?

Emlak Terimleri 07.08.2019 - 23:01 15.07.2021 - 00:14 Emlak 365

Kagir yapı tanım olarak taş veya tuğladan veya genel olarak en çok görülen şekliyle yığma taştan yapılan yapılara verilen isimdir. Peki, kagir ev almanın sakıncaları nelerdir?

Kagir yapılar çok eski tarihlerden bu yana yapılan yapılardır. Günümüzde ise kagir yapılar artık sadece dekoratif veya turistik amaçlı olarak yapılan yapılar olarak karşımıza çıksa da özellikle son dönemde tatil beldelerinde taş ev yapmak modası oldukça yaygın hale gelmiştir.Kagir yapılar son dönemlerde estetik oluşları ve aynı zamanda soğuk ve sıcak havalara daha dayanıklı olması sebebiyle tercih edilmektedir.Kagir Yapı Ev Almak Sakıncalı Mıdır?Kagir yapı bir evin kendine göre bazı dezavantajları tabi ki söz konusudur. Ancak diğer yandan bir kagir yapı klasik inşaatların aksine yüzlerce yıl ayakta kalabilir ve adeta torunlarınızın bile yaşayabileceği bir anıt ev haline dönüşebilir.Özellikle son dönemlerde aile büyüklerinden yadigar kalan kagir binaları yıkmayıp restore ettiren ve buralarda yaşayan veya bazılarını otele dönüştüren bir çok insan mevcuttur. Kagir yapılar her inşaat firması tarafından yapılamayan ve yapımı gerçek anlamda ustalık isteyen binalardır.Diğer yandan bir sakınca ise bu yapılar çok sağlam ve deprem vb etkenlere dayanıklı olsa da çok yüksek kat inşa edilemez. Kagir bir yapının 2 veya belki 3 kattan fazlasını yapmak çok farklı mühendislik ve teknikler gerektirir ve günümüzdeki inşaat firmalarının altından kalkabileceği bir iş değildir bu.Kagir Yapı Evler Değer Kaybeder Mi?Kagir ev her şeyden önce tarihi bir değere sahiptir. Yakın zamana kadar değer kaybeden bu yapılar son 15 yılda inanılmaz değer kazanılmış hatta bir çok zengin ve varlıklı kişi tarafından bir Kagir taş ev sahibi olmak adeta bir prestij unsuru haline gelmiştir. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@