Kağıthane'de Çöken Bina Sakinlerine Devlet 745 Bin Lira Ödeme Yaptı!

Kağıthane'de yaşanan çökme sonrası boşaltılan bina sakinlerine yapılan devlet yardımı hakkında Bakan Zümrüt Selçuk açıklama yaptı.

Kentsel Dönüşüm 25.04.2019 - 09:49 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Kağıthane'de yaşanan çökme sonrası boşaltılan bina sakinlerine yapılan devlet yardımı hakkında Bakan Zümrüt Selçuk açıklama yaptı. Detaylar haberimizde!

İstinat duvarında yaşanan çökme sonrasında Kağıthane Yahyalar Mahallesi sınırları içerisinde yapılan inşaata komşu olan 3 katlı bir bina yıkılmış, yakınında bulunan binalarda boşaltılmıştı. Yaşanan gelişmelerden sonra hem yıkılan hem de boşaltılan binalarda oturan ailelere devlet tarafından yapılan yardım tutarı açıklandı. Bakan Selçuk "149 Aileye 745 Bin Lira Kaynak Aktarıldı"Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk yapmış olduğu açıklama ile yıkılan ve yıkılma tehlikesi nedeni ile Kağıthane Yahyalar Mahallesi'nde boşaltılan binalarda oturan 149 aileye 745 bin liralık kaynak aktarıldığını açıkladı. Bakan Selçuk yapmış olduğu açıklamasında “Kağıthane Sosyal Yardımlaşma Dayanışma Vakfı kanalıyla toplamda 745 bin TL kaynağı 24 Nisan itibariyle aktardık" diyerek son rakamı kamuoyu ile paylaşmış oldu. Kağıthane'de Yıkılan Ev Olayı Nedir?22 Nisan 2019 tarihinde Kağıthane Yahyalar Mahallesi sakinleri yapılan inşaatın oluşturulan istinat duvarının yıkılması ile güne bir felaketle başlamıştı. İstinat duvarının çökmesini ardından inşaata yakın konumda bulunan evlerin altından kayan toprakla beraber bazı evlerin altı boşalmıştı. Altındaki toprağın kayarak tamamen boşaldığı 3 katlı bir bina hızla yıkılmış, evden son anda çıkan vatandaşlar canlarını kurtarmıştı. Olay yerine gelen güvenlik ekipleri inşaata yakın konumda olan diğer binaları da aciliyetle boşaltmıştı. Dün Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'da söz konusu alanı ziyaret ederek denetimlerde bulunmuş tüm binaların denetlenerek kentsel  dönüşüme alınarak riskli yapıları ivedilikle yenileyeceklerini duyurmuştu. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@