Kahveci Açıkladı: Doğalgaz ve Elektrik Fiyatlarına Kış Öncesi Yüzde 10 Zam!

Türkiye bu sene daha sert geçmesi beklenen bir kışa hazırlanırken vatandaş kara kara ısınma giderlerini düşünmeye başladı. Gelen zamlar sonrasında kabaran faturalar için yeni zam iddiası!

Gündem 06.09.2021 - 08:15 06.09.2021 - 08:56 Gülcan Özer

İklim değişikliği tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de etkisini her geçen gün arttırırken meteoroloji uzmanları bu sene kışın çok daha soğuk ve zorlu geçeceği yönünde uyarılarda bulunuyorlar. Havaların erken soğumaya başlaması ile vatandaş kara kara bu kışı nasıl geçireceğini düşünürken yükselen faturaları daha da arttıracak yeni zam iddiası gündeme bomba gibi düştü. 

Katıldığı özel bir televizyon kanalının canlı yayınında açıklamalarda bulunan ekonomi yazarı İbrahim Kahveci sanayi ve elektrik üretimi amacı ile kullanılan doğalgaza yapılan zamların konutlarda elektrik faturalarına ve doğalgaz faturalarına zam olarak yansıtılacağı iddiasında bulundu. Doğalgaza yapılan yüzde 15 oranında zammın ardından maliyetlerde yaşanan artış ile beraber konutlarda elektrik faturalarına zammın kaçınılmaz hal aldığı belirtiliyor. 

KONUTLARDA KULLANILAN ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FİYATLARI KIŞ ÖNCESİ BİR KERE DAHA ZAMLANACAK! 

Daha önce yapılan zamlar nedeni ile vatandaş Ağustos ayında ödediği zamlı elektrik faturaları ile büyük bir şok yaşamış, sosyal medya üzerinden paylaşılan faturalar adeta dudak uçuklatmıştı. Çalışan ve gündüz evini kullanmadığını belirten vatandaşların gelen elektrik faturaları rakamları yapılan zamların büyüklüğünü gözler önüne sermiş, pek çok kişi zamlara isyan etmişti. 

Kış mevsiminde artan elektrik ve doğalgaz tüketimi nedeni ile vatandaş gelecek faturalardan dolayı büyük endişe yaşarken konu hakkında yeni zam iddiası ekonomi yazarı İbrahim Kahveci tarafından gündeme taşındı. Kahveci elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza yapılan zamların ardından konutlarda da zam beklediğini dile getirerek "Biz zaten 1,5 aydır söylüyoruz. Sanayi ve elektrik üretim amaçlı kullanılan doğalgaza gelen zam ile bunu tescillendirdiler" dedi. 

elektrik-faturalarına-yeni-zam

Vatandaşın daha soğuk bir kışa girdiğini belirten Kahvecis "Meskenlerde kullanılan doğalgaza da zam gelecek, elektriğe de bir zam gelecek" iddiasını gündeme taşıdı. 

LEYLEKLER ERKEN GÖÇ ETTİ, BİLİM ADAMLARI UYARDI: BU KIŞ ÇOK DAHA SERT GEÇECEK! 

Leyleklerin bu sene 10 gün önce göç etmesi de son derece soğuk geçecek bir kış olacağının erken habercisi olarakkabul edildi. Kışın daha soğuk ve yağışlı geçecek olması vatandaşın ısınma giderlerinin daha da artacağı anlamına gelirken yapılan zamlar faturaları daha da kabartıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@