Kamu Bankaları 20 Bin TL Veriyor! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank İhtiyaç Kredisi Güncel Faizleri

Türkiye'de nakit sıkışıklığı yaşayan vatandaşların ihtiyaç kredisi için ilk başvurdukları adres kamu bankaları oluyor. Peki kamu bankaları ihtiyaç kredisi güncel faizleri yüzde kaç? 

Finans 10.09.2021 - 01:55 10.09.2021 - 01:57 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de çok sayıda vatandaş ekonomiz darboğaz içerisinden çıkmanın çarelerini aramaya devam ediyorlar. Pandemi sürecinde bütçeleri sarsılan ve devam eden normalleşme ile de henüz yeteri kadar ekonomik açıdan rahatlayamayan vatandaşlar ek kaynak kullanmak zorunda kalıyorlar. En kolay ek kaynak ise ihtiyaç kredileri olmaya devam ediyor. 

KAMU BANKALARI DÜŞÜK FAİZ UYGULAR ALGISI

Bankacılık sektöründe yapılan son araştırmalara göre son dönemlerde ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşların ilk tercihleri kamu bankaları oluyor. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın düşük faiz algısından kaynaklanan bu tercih internet aramalarında da net bir şekilde görülüyor. İhtiyaç kredisi kampanyaları en çok araştırılan bankalar kamu bankaları olduğu bildirildi. 

ZİRAAT BANKASI 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan Ziraat Bankası müşterileri vade süresi boyunca bankaya her ay 773 TL kredi taksiti ödüyorlar. 3 yıllık vade süresi boyunca müşteriler günü gününe ödeme yaparlar ve gecikmeye düşmezlerse bu kredinin maliyeti 27.936 TL oluyor.

HALKBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,63 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya vade süresi boyunca her ay 779 TL kredi taksiti ödüyorlar. Müşteriler ödemelerini gecikmeye düşmeden yapar ve gecikme faizi ödemek durumunda kalmazlarsa bu kredinin toplam maliyeti 28.152 TL olarak açıklandı. 

kamu bankaları 20 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

VAKIFBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU

Vakıfbank tarafından yapılan ihtiyaç kredisi kampanyası açıklamalarına göre müşterilere aylık yüzde 1,55 faiz uygulanıyor. Vakıfbank'tan 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay kredi taksiti olarak 767 TL ödeme yapıyorlar. Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi çeken müşteriler herhangi bir gecikme faizi ile karşılaşmazlarsa vade sonunda bankaya toplamda 27.720 TL ödeme yapmış oluyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@