Kamu bankaları haziran itibariyle ikinci el konut kredisi kampanyasını başlattılar mı?

İkinci el ev almak isteyenler için 0.89 faiz oranıyla konut kredisi verilecek. Peki kredi paketi için başvurular başladı mı? Kamu bankalarından duyuru geldi mi? Son gelişmeler haberimizde.

Finans 01.06.2022 - 17:27 01.06.2022 - 17:27 Mustafa Karagöz

Kendi evini almak isteyip sıfır konut almaya gücü yetmeyenler için kamu bankalarının ikinci el ev kredisi vereceği ilan edilmişti. Konut kredisinde faiz oranlarının çok düşük olacağı vurgulanırken kredi çekecekler için özel şartların da sağlanması gerektiği ifade edilmişti. 

Konut kredisi için sırada olan vatandaşlar ise kamu bankaları olarak hizmet veren Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank'ın başvuruları ne zaman almaya başlayacaklarını merak ediyorlar. 

0.89 FAİZLİ KONUT KREDİSİ BAŞVURULARI 1 HAZİRAN'DA BAŞLADI MI?

İlk olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen konut kredisi için başvuru ekranı henüz başlamadı. İki ayrı paket olarak sunulan konut kredisi paketinde müşteriler 0.99 faiz oranıyla sıfır konut kredisi çekebilecekler. Bu konut finansmanı için başvurular mayıs ayının son günlerinde alınmaya başlamıştı. Kamu bankalarından elde ettiğimiz bilgilerde ise başvuruların şubelerden bizzat yapılacağı bildirildi. 

İkinci el ev alacaklar ise yüzde 0.89 faiz oranıyla kredi çekebilecekler. Bu kredi için ise yine bankalar henüz başvuruların başlamadığını vurguladılar. 

Özel bir düzenlemesi olan bu konut kredisi paketinde müşterilerin alacakları ev için yüzde 50 oranında altın veya dolar bozdurmuş olmaları gerekecek. Evin değerinin yarısı için ise 0.89 faiz oranıyla konut kredisi verilecek. Konut kredisinde limit 2.000.000 TL olacak. Örneğin değeri 600.000 bin TL olan ev için müşteriler 300.000 TL'lik konut kredisi kullanabilecekler. Geri ödemeler 0.89 faiz oranı ve 120 ay vade ile yapılacak. 

0.89 faiz oranlı 120 ay vadeli konut kredisi için başvurular önümüzdeki günlerde açıklacak. Emlak365.com olarak başvurular açıldığı gün anlık olarak sizlerle paylaşacağız. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@