Kamu Bankaları Hemen Veriyor! 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Kampanyası!

Türkiye'de en ucuz maliyetlerle kredi veren kamu bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranları merakla araştırılmaya devam ediliyor. 

Finans 21.07.2021 - 16:06 25.07.2021 - 11:30 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de kredi kullanımında ağır bir şekilde kamu bankalarının özel bankalara kıyasla üstünlüğü bulunuyor. Daha düşük maliyetler ve daha kolay kredi verme imkanı sunmaları açısından Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank vatandaşların kredi başvurularında ilk tercih oluyor. 

Özellikle kamu bankaları aracılığı ile verilen ihtiyaç kredilerinin piyasalar için çok büyük bir önemi bulunuyor. Bu ihtiyaç kredileri yalnızca bankacılık faaliyeti olarak değil ekonomik canlılığın artması için de dağıtılıyor. Bundan dolayı da maliyetler oldukça düşük tutuluyor. 

KAMU BANKALARI VERDİKLERİ KREDİ İLE PAYASALARI CANLANDIRIYORLAR

Pandemi etkisi ile tün dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye'de de ekonomik yaşam büyük bir sarsıntı yaşadı. Bu sarsıntının giderilebilmesi için ise normalleşme sürecinde çeşitli adımlar atıldı. Ancak toparlanmanın yaşanabilmesi için piyasaların canlanmaya ihtiyacı bulunuyor. Kamu bankaları da vermiş oldukları ihtiyaç kredileri ile piyasalarda canlanmanın bir anlamda finansörü oluyorlar. 

DESTEK KREDİLERİNİN YERİNİ İHTİYAÇ KREDİLERİ ALDI

Pandemi sürecinde kamu bankaları aracılığı ile vatandaşlara çeşitli destek kredileri dağıtılmıştı. Ancak bu destek kredilerinin sonuna gelindi ve destek kredilerinin yerini Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından verilen ihtiyaç kredileri aldı. Dağıtılan ihtiyaç kredileri ile piyasaya para girişi sağlanırken canlı bir ekonomi ile toparlanma işaretleri gelmeye başladı. 

ZİRAAT BANKASI 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi kampanyası ile müşterilere verilen kredilere aylık yüzde 1,54 oranında faiz uyguluyor. 

Ziraat Bankası'ndan 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi alan müşteriler vade süresince bankaya her ay 1.914 TL kredi taksiti ödeyerek borçlarını bitiriyorlar. 

Vade sonuna gelindiğinde ise Ziraat Bankası müşterileri 50 Bin TL tutarındaki ihtiyaç kredisi için bankaya 3 yıl boyunca toplamda 69.167 TL ödeme yapmış oluyorlar. 

kamu bankaları ihtiyaç kredisi hesaplama

VAKIFBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Vakıfbank ihtiyaç kredisi kampanyası kamu bankaları içerisinde farklı bir yere konumlanıyor. Banka tarafından ihtiyaç kredilerine aylık yüzde 1,51 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu faiz aynı zamanda kamu bankaları içeriisndeki en düşük ihtiyaç kredisi faizi oluyor. 

36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.903 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

3 yıllık vade süresi içeriisnde günü gününe ödeme yapan vatandaşlar kredi borcu tamamlandığında toplamda 68.765 TL'Lik bir ödeme gerçekleştirmiş oluyorlar. 

HALKBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Halkbank kamu bankaları içerisinde ihtiyaç kredisine en yüksek faiz uygulayan banka oldu. Buna göre Halkbank müşterileri aylık yüzde 1,61 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. 

Halkbank tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken müşteriler bankaya her ay 1.940 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Vade süresi tamamlandığında ise müşterilerin bankaya 50 Bin TL'lik ihtiyaç kredisi karşılığında yaptıkları toplam ödeme tutarı 70.110 TL oluyor. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@