Kamu Bankaları Konut Kredisi Faizlerinde Son Durum! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 100 Bin TL Kredi Hesaplama!

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın konut kredisi faizleri aylık yüzde kaç oldu? 100 Bin TL konut kredisi taksit hesaplama...

Finans 01.08.2021 - 18:01 01.08.2021 - 18:06 Engin Uzunoğlu

Konut satın almak isteyen vatandaşların en sık başvurdukları yok konut kredisi çekmek oluyor. Özellikle konut fiyatlarının rekor yükselişlere ulaşması ile konut kredisi kullanmadan ev sahibi olmak artık neredeyse hayal oldu. 

Ev satın almak isteyen vatandaşlar yıllarca dişlerinden tırnaklarından artırdıkları birikimlerini bir araya getirdikten sonra artan kısmı bankalardan konut kredisi kullanarak bir araya getirebiliyorlar. Bu açıdan konut kredisi kampanyalarının büyük bir önemi olurken vatandaşlar kendilerine konut kredilerini en düşük maliyetlere verecek bankaları araştırıyorlar. 

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Kamu bankaları her dönem en düşük maliyetli konut kredisi veren bankalar olmuştur. Geçtiğimiz yıl yapılan düşlük faizli konut kredisi kampanyası gibi oldukça sınırlı bir kredi faizi ile konut kredisi verilmiyor ama yine de uygun faizle vatandaşların konut kredisi kullanmaları kamu bankaları tarafından temin ediliyor. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI 

Ziraat bankası tarafından müşterilere uygun maliyetlerle konut kredisi veriliyor. Hayallerini kurdukları evi bulan ve satın almak için bir miktar nakit eksikleri kalan vatandaşlara Ziraat bankası düşük maliyetle konut kredisi temin ediyor.

Ziraat Bankası tarafından müşterilere verilen konut kredisinde uygulanan faiz oranı aylık yüzde 1,37 olarak açıklandı. Bu faiz oranı ile 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler Ziraat Bankası'na her ay 1.703 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Ziraat Bankası'ndan 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler bankaya düzenli olarak ödeme yaptıklarında vade sonuna kadar 205.754 TL ödeme yapmış oluyorlar. 

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Vakıfbank'Tan konut kredisi kullanacak olan müşterilere bankanın uyguladığı aylık faiz oranı yüzde 1,37 olarak açıklandı. Bu faiz oranı ile 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi talep eden müşterilere çıkarılan hesaplamaya göre aylık kredi taksiti 1.703 TL oluyor. 

Vakıfbank'tan 100 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler vade süresince bankaya her ay düzenli olarak ödeme yaparlarsa vade sonunda toplamda 206.272 TL ödeme yapmış oluyorlar.

kamu bankaları konut kredisi faizleri

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI 

Halkbank konut kredisi kampanyasına göre diğer işki kamu bankasından farklı bir konut kredisi faizi uygulanıyor. Bu kapsamda müşterilere aylık yüzde 1,38 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 1.710 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Halkbank'tan 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisinin vade süresince toplam maliyeti ise 207.037 TL oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@