Kamu Bankalarından 10 Bin TL, 16 Bin TL, 17 Bin TL Kelepir Fiyatlarla Satılık Arsalar Ve Tarlalar

Toprağa yatırım yapmak son dönemlerin trend yatırım hareketlerinden birisi haline geldi. Kamu bankaları hangi fiyatlarla arsa, arazi, tarla satışı yapıyorlar. İşte kamu bankalarından kelepir arsalar..

Emlak Haberleri 28.02.2022 - 21:36 28.02.2022 - 21:36 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de çok sayıda ekonomist tarfaından tavsiye edilen yatırımlardan birisi de toprağa yatırım oluyor. Arsa, arazi, tarla gibi taşınmazları satın alan vatandaşlar ciddi kazançlar elde edebiliyorlar. Bundan dolayı da bu alana doğru bu kayma gerçekleşti. arsa ve tarla satın almak isteyen vatandaşların sayısı son dönemlerde bir hayli arttı. Peki arsa ve tarla satın almak gerçekten kazançlı mı? Arazi satın almanın yüksek riski var mı?

ARSA YATIRIMI YAPMAK RİSK Mİ?

Gayrimenkul yatırımı yaparken arsa tercihi yapan vatandaşlar ciddi kazançlar elde edebiliyorlar. Ancak emlak uzmanları bu konuda vatandaşların dikkatli olmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulunuyorlar. Arsa yatırımı yapmanın en azından kaybettirmeyeceği konusunda hemfikir olan emlak uzmanları yüksek kazanç için ise bu yatırım tasarrufunda bulunan vatandaşların sabırlı olmaları gerektiğinin altını çiziyorlar. Arsa yatırımı uzun soluklu bir yatırım olduğunu belirten uzmanlar bu sabrı gösterenlerin sonunda kazançlı çıkacakları konusunda fikir birliğine varıyorlar.

TARLA SATIN ALMAK MANTIKLI MI?

Tarla satın almak da tercih edilen bir gayrimenkul yatırım çeşitlerinden birisi oluyor. Bu yolu seçen vatandaşlar da kazançlı çıkabiliyorlar. Ancak tarla vasfındaki bir arazinin arsalara göre daha az getiriye sahip olabileceği uyarıları yapılıyor. Tarla yatırımı yaparak da ciddi gelirler elde edilebiliyor. Emlak uzmanları bu konuda da vatandaşlara önerilerde bulunuyorlar.

NEDEN TOPRAĞA YATIRIM YAPILMALI?

Toprağa yapılan yatırım saf yatırım olarak değerlendiriliyor. Konuta yatırım yapıldığında devreye inşaat maliyetleri giriyor ve fiyatlar farklılaşabiliyor. Varlıkların diğer yatırım alanlarında değerlendirilmesinin farklı şartları oluyor. Döviz yatırımı sürekli bir yükseliş içerisinde olamıyor. Altın yatırımı da bu kapsamda değerlendirilebilir. Ayrıca enflasyon karşısında bu yatırımların kazanç etkileri tahmin edilenin çok altında kalabiliyor. Ancak toprağa yapılan yatırım bu denli etkilenmiyor ve her dönem belirli bir getiriye sahip oılabiliyor. 

KAMU BANKALARINDAN KELEPİR ARSALAR VE TARLALAR

Kamu bankaları oldukça uygun fiyatlarla arsa ve tarla satışı yapıyorlar. Hemen hemen her şehirde satılık bir arazi bulunabilirken fiyatlar oldukça makul olabiliyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank bu konuda satın almak isteyenlere önemli imkanlar sunabiliyorlar. Kelepir fiyatlarla bu bankalardan oldukça makul şartlar eşliğinde arsa ve tarla satın alınabiliyor.

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK'TAN SATILIK ARSALAR VE TARLALAR

Ziraat Bankası Karaman, Mersin, Artvin ve Bayburt gibi illerde farklı büyüklüklerdeki tarlaları 16 Bin TL'den başlayan fiyatlarla satışa çıkardığını duyurdu.

kamu bankaları satılık tarlalar arsalar 1

Ziraat Bankası Konya, Mardin ve Kütahya'da da tarla satışları yapacağını duyurdu. Bu tarlalar için banka şu anda satın alma teklifleri bekliyor.

kamu bankaları satılık tarlalar arsalar 2

Ziraat Bankası İzmir'de 78 Bin TL'ye 1.770 metrekarelik zeytinlik de satışa çıkardı. Bu gayrimenkul için henüz bir teklif yapılmadı.

kamu bankaları satılık tarlalar arsalar 3

Halkbank da gayrimenkul satış ilanları ile tarla ve arsa satışları yapıyor. 30 Bin TL'den başlayan fiyatlarla bu bankadan arsa veya tarla satın alınabiliyor.

kamu bankaları satılık tarlalar arsalar 4

Vakıfbank'ın satışta bulunan arsa ve tarlalarının fiyatları ise 17 Bin TL'den başlıyor. Bu fiyatlarla çok sayıda şehirde satın alınacak gayrimenkul bulunabiliyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@