Kamu Bankalarından Bayram Öncesi Dev Girişim: Kimliği ile Gelene Karşılıksız 750 TL Ödenecek!

Bayram öncesi ödemelerine devam edeceklerini duyuran bankalar, ilgili kampanyalarının detaylarını açıkladı. İşte bankaların promosyon kampanyalarına ilişkin ayrıntılar…

Finans 28.04.2022 - 16:42 28.04.2022 - 16:44 Duygu Dilan Duman

Sosyal Güvenlik Kurumu ile kamu bankaları, emekli maaşı ek ödemelerine ilişkin protokol imzalamaktadır. Emeklilere, bu protokol kapsamında emekli maaşı tutarlarına göre değişiklik gösteren tutarlarda ek ödemeler yapılmaktadır. Bu sene itibari ile 3’üncü yılını tamamlamış olan eski protokol, bankalar ve SGK arasında yeni bir protokolün imzalanmasına aracı olmuştur. İmzalanan yeni protokol kapsamında güncel promosyon kampanyalarını duyuran kamu bankaları, ilgili şartları sağlayan tüm yeni müşterilerine 750 TL’ye varan ek ödemelerin yapılacağını bildirmiştir.

Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halk Bankası’ndan Ortak Promosyon Kampanyası!

3 kamu bankası olarak hizmet veren Vakıfbank, Halk Bankası ve Ziraat Bankası, yeni döneme girilmesi ile birlikte güncellenen SGK protokolü kapsamında ortak bir promosyon kampanyası geliştirdi. Kendi bünyelerinde bulunan emekli müşteri sayılarını arttırırken vatandaşlara da nakdi destekte bulunmak isteyen kamu bankaları, ilgili hizmetlerinin ayrıntılarını kamuoyu ile paylaştı.

Kamu bankalarının kendi bünyelerinde hizmete sunmuş oldukları promosyon kampanyasına göre yeni müşterilere, aldıkları emekli maaşı tutarlarına göre farklılaşan ek ödemelerin yapılacağı bilgisi verildi. Söz konusu ek ödeme tutarları şu şekilde belirlendi:

  • 0- 1.499 TL aralığında emekli maaşı alanlara: 500 TL
  • 1.500- 2.499 TL aralığında emekli maaşı alanlara: 625 TL
  • 2.500 TL ve üzeri tutarlarda emekli maaşı alanlara: 750 TL

Emekli Promosyonu Kampanyası Kimleri Kapsar?

emekli promosyon-2

Kamu bankaları tarafından geliştirilmiş olan emekli promosyonu kampanyaları, yeni dönemde emekli maaşı hesabını ilgili bankaya taşıyan ve söz konusu hesabın 3 yıl boyunca bankada kalacağının sözünü veren yeni müşteriler için geçerlidir. Mevcut müşteriler, ek ödeme kampanyasından yararlanamamaktadırlar.

Emekli Hesabı Nasıl Taşınır?

Emekli hesabının taşınması için promosyon ödemesi alınmak istenen bankanın mobil uygulaması, internet bankacılığı kanalı veya banka şubeleri aracılığı ile hesap taşıma talimatının verilmesi gerekmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@