Kamu Bankalarından İhtiyaç Kredisi Atağı! Ziraat, Vakıfbank, Halkbank'ta 50 Bin TL Kredinin Aylık Taksitleri Değişti!

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan ihtiyaç kredisi atağı başladı. Kamu bankaları 50 Bin TL ihtiyaç kredisi için müşterilerden talep ettikleri aylık taksitleri değiştirdiler.

Finans 16.02.2022 - 19:17 16.02.2022 - 19:17 Engin Uzunoğlu

Nakit ihtiyaçları karşısında çaresiz kalan vatandaşlar bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını mercek altına almaya devam ediyorlar. Bu konuda kamu bankalarından önemli bir atak geldi. Kamu bankası olan ve bu sorumluluk ile bankacılık faaliyetlerini sürdüren Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ihtiyaç kredisi kampanyalarında bazı değişimlere gittiler. Bu değişimlerle beraber vatandaşların ihtiyaç kredisi çekmeleri halinde ödemeleri gereken aylık taksit tutarları da güncellendi. 

KAMU BANKALARINDAN İHTİYAÇ KREDİSİ KULLANMAK DAHA KAZANÇLI

Bankacılık piyasasında şu anda ihtiyaç kredisi kullanmak çok ciddi maliyetleri de karşılamak anlamına geliyor. Özellikle özel bankaların çok büyük bir kısmı yüksek faizlerle müşterilerine ihtiyaç kredisi imkanı sağlıyorlar. Bu imkanı değerlendiren vatandaşlar ise pek de kazançlı çıkmayarak daha yüksek bedelleri ödemek zorunda kalıyorlar. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ise bu konuda daha ılımlı bir yaklaşım sergiliyorlar. Kamu bankalarından ihtiyaç kredisi kullanmak şu anda çok daha düşük maliyetlerle karşılaşmak anlamına geiyor. Bundan dolayı vatandaşların son günlerde ihtiyaç kredisi tercihleri tamamen kamu bankalarına yönlendi.

36 AY VADEYLE 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ VERİLİYOR

Vatandaşların acil nakit ihtiyaçları oldukça yükseldiği için ihtiyaç kredisi kampanyalarına büyük bir alaka gösteriliyor. Kamu bankaları mevcut ihtiyaç kredisi kampanyaları ile vatandaşlara 36 aya kadar vade ile 50 Bin TL ihtiyaç kredisi veriyorlar. Bu imkanı değerlendiren vatandaşlar ucuz kredi fırsatını kullanıp 50 Bin TL nakit desteği alarak 36 ay taksit halinde geri ödeme yapıyorlar. 

ZİRAAT BANKASI 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

ziraat bankası 50 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat Bankası tarafından müşterilerin ihtiyaç kredilerine aylık yüzde 1,94 faiz uygulandığı bildirildi. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyen banka müşterileri yapılan hesaplamalara göre aylık 2.066 TL kredi taksiti ödeyecekler. Bu kredinin yıllık maliyetinin ise yüzde 32 olduğu açıklandı.

VAKIFBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

vakıfbank 50 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi halinde müşteriler bankaya vade süresince her ay 2.054 TL kredi taksiti ödeyecekler. Bu kredinin toplam maliyeti ise 73.972 TL olarak hesaplanıyor. 

HALKBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

halkbank 50 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

Halkbank tarafından ihtiyaç kredilerine aylık yüzde 1,89 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler Halkbank'a vade devam ettikçe her ay 2.047 TL kredi taksiti ödüyorlar. Kredinin toplam maliyeti ise 73.694 TL olarak açıklanıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@