Kamu Bankalarından Kiracılara Özel Kampanya! 100 Bin TL Konut Kredisi Kaç TL Taksitle Veriliyor?

Konut satın almak isteyen vatandaşların konut kredisi arayışları devam ediyor. Peki 100 Bin TL tutarında konut kredisinin Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'ta aylık taksit tutarı ne kadar oluyor?

Finans 25.09.2021 - 17:38 25.09.2021 - 17:46 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut satın almak ciddi bir maliyet ile mümkün olabiliyor. Vatandaşlarlar yüksek bedelleri bir anda peşin olarak ödeyemeyebiliyorlar. Bundan dolayı da konut kredisi kullanmadan ev sahibi olmak son ekonomik gelişmelerle artık neredeyse imkansız hale geldi. Konut kredisi kullanarak finansman sorunlarını aşan vatandaşlar hemen ev sahibi olabiliyorlar. 

Vatandaşların genel eğilimine göre konut satın alınırken birikimlerin bir araya getirilmesinin ardından konut kredisi kullanılıp eksik kalan kısımlar karşılanıyor. Bu şekilde konut finansmanı ortaya çıkmış oluyor. Konut kredisi taksitleri de uzun vadeye yayıldığı için kira öder gibi ev sahibi olunabiliyor. 

KAMU BANKALARI KONUT KREDİSİ KAMPANYALARI

Konut kredisi kullanılırken vatandaşların ilk tercihleri kamu bankaları oluyor. Uzun yıllardır hem ev sahibi olmak isteyenleri hem de inşaat sektörünü desteklemek için düşük maliyetle konut kredisi veren Ziraat Bankası, Halkbank ve vakıfbank şu anda da uygun maliyetlerle konut kredisi veriyorlar. Peki 120 ay vadeli, 100 Bin TL konut kredisinin aylık taksiti hangi bankada kaç TL?

kamı bankaları konut kredisi hesaplama

ZİRAAT BANKASI 100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI 

Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşteriler aylık yüzde 1,37 faizle karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli oılarak 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade süresince bankaya her ay 2.554 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 308.164 TL oluyor. Ancak gecikmeye düşülmemsi gerekiyor. Gecikme faizleri ile bu kredinini amliyeti artabiliyor. 

HALKBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank'tan konut kredisi kullanmak için başvuru yapan müşteriler aylık yüzde 1,41 oranında faiz ile karşılaşıyorlar. 120 ay vadeli 100 bin TL konut kredisi kullananlar Halkbank'a her ay 2.599 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu konut kredisinin toplam maliyeti gecikmeye düşülmemesi şartıyla 313.988 TL oluyor. 

VAKIFBANK 100 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Vakıfbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 100 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade süresince bankaya her ay 2.554 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu miktarda konut kredisinin 10 yıllık toplam maliyetinin 308.682 TL olduğu açıklandı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@