Kamu Bankalarından Ucuz Kredi! Ziraat, Halkbank, Vakıfbank 10 Bin TL, 15 Bin TL, 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Hesaplaması!

Kamu bankalarının ihtiyaç kredisi maliyetleri nelerdir? Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası aylık yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyor?

Finans 29.11.2021 - 21:26 29.11.2021 - 21:26 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de bankacılık piyasasında sürekli bir değişim hareketi etkili olmaya devam ediyor. Ekonomideki kırılganlıklar, faiz indirimi gelişmeleri gibi önemli veri akışları bankaların kredi politikalarını etkiliyor. Özellikle ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar ise kamu bankalarının ihtiyaç kredisi kampanyalarına çok büyük bir ilgi göstermeye devam ediyorlar. Nakit sıkışıklıkları için ucuz kredi peşinde olanlar kamu bankalarının ihtiyaç kredisi faizlerini araştırıyorlar.

KAMU BANKALARI UCUZ İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR MU?

Kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'ın ihtiyaç kredisi faiz oranları ciddi bir merak konusu oluyor. Konut kredisi ürününde faiz indirimi yapan bu bankalar ihtiyça kredisi faizlerinde de indirime gittiler mi? Şu ana kadar yapılan açıklamalara göre kamu bankaları ihtiyaç kredisi ürünlerinde herhangi bir faiz indirimi yoluna başvurmadılar. Ancak yine de piyasa ortalamasının altında maliyetlerle kamu bankaları müşterilerine ihtiyaç kredisi vermeyi sürdürüyorlar.

ZİRAAT BANKASI 10 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

ziraat kredi hesaplama

Ziraat Bankası'ndan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,55 oranında faiz uygulandığı bildirildi. 36 ay vadeli 10 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya her ay 383 TL kredi taksiti ödüyorlar. Müşterilerin bu ihtiyaç kredisi için karşılamaları gereken yıllık maliyet oranının ise yüzde 25 olduğu bildirildi. Ziraat Bankası bu maliyetlerle şu anda kamu bankaları arasında en ucuz faizle ihtiyaç kredisi veren banka olmayı sürdürüyor.

HALKBANK 15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

halkbank kredi hesaplama-3

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,63 oranında kredi faizi uygulandığı bildirildi. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya kredi vadesi süresince her ay 583 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu şartlarda kullanılan 15 Bin TL ihtiyaç kredisinin toplam maliyetinin ise 21.036 TL olduğu bildirildi. Bu maliyetler piyasa ortalamasına göre makul olarak değerlendirilebiliyor.

VAKIFBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

vakıfbank kredi hesaplama-2

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilere banka aylık yüzde 1,61 kredi faizi uyguluyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 776 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu şartlarda kullanılan ihtiyaç kredisinin toplam maliyetinin ise 27.939 TL olduğu bildirildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@