Kamu Çalışanları 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi İçin Halkbank'a Ne Kadar Aylık Taksit Ödüyorlar?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen kamu çalışanlarına Halkbank tarafından  nakit desteği veriliyor. 50 Bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksiti Halkbank'ta kamu çalışanları için ne kadardır?

Finans 27.10.2021 - 01:07 27.10.2021 - 01:11 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de her kesimden vatandaşın nakit sorunları yaşadığı bir süreçten geçiliyor. Kamu çalışanları da bu nakit sorunlarını aşabilecekleri imkanları araştırıyorlar. İhtiyaç kredisi kullanmak akla gelen ilk çözüm yolu oluyor. Halkbank ise kamu çalışanlarına özel olarak düzenlediği ihtiyaç kredisi kampanyası ile finansal destek kapılarını sonuna kadar açtı.

HALKBANK KAMU ÇALIŞANLARINA ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 

Halkbank tarafından kamu çalışanı müşterilerine özel olarak ihtiyaç kredisi kampanyası düzenleniyor. Bu kredi kampanyasını değerlendiren müşteriler aradıkları finansal desteğe kolay ve düşük maliyetli bir şekilde ulaşabiliyorlar. Müşteriler hem uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar hem de bu kredi geri ödemelerini kendi bütçelerine göre uygun periyotlarda yapabiliyorlar. 

24 AY VE 36 AY VADE SEÇENEKLERİ 

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kamu çalışanı müşterilere 100 Bin TL'ye kadar kredi verilebiliyor. Ancak BDDK'nın ihtiyaç kredilerine getirdiği sınıurlamalar nedeniyle bu kredilerin vade süreleri farklılık gösterebiliyor. Müşteriler 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri için 36 aya kadar vade imkanını kullanabiliyorlar. 50 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredileri için ise müşteriler 24 ay vade imkanı ile kredi çekebiliyorlar. 

BÜTÇELERİ YORMAYAN ÖDEME SEÇENEKLERİ

Halkbank'ın kamu çalışanı müşterilere verdiği fırsatlardan birisi de ihtiyaç kredisi çekmeleri durumunda kolay ödeme seçeneklerini onlara vermesi oldu. Müşteriler çekmiş oldukları kredilerin geri ödemelerinin periyotlarını bütçelerine göre belirleyebiliyorlar. Buna göre Halkbank kredi çeken müşterilerine kredi çekme sürecinde aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli seçeneklerini sunuyor. Müşteriler de kredi ödeme planlarını kendi bütçelerine en uygun seçenekle oluşturabiliyorlar.

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kamu çalışanı müşterilere iki ayrı faiz seçeneği sunuluyor. Buna göre müşteriler kredi tahsis ücreti ödeyerek aylık yüzde 1,61 faizle ihtiyça kredisi çekebiliyorlar. Bazı müşteriler de kredi çekerken kredi tahsis ücreti ödemek istemiyorlar. Onlarına kredi hesaplamaları da aylık yüzde 1,66 faizle yapılıyor.

50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

kamu çalışanları 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

Halkbank'tan 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşteriler için maliyet tablolaları açıklandı. Buna göre kredi tahsis ücreti ödeyerek kredi çeken müşteriler aylık 1.940 TL taksitle, kredi tahsis ücreti ödemek istemeyenler aylık 1.959 TL taksitle 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanabiliyorlar.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@