Kamu Personeli Yeni Çalışma Saatleri Belli Oldu, Memurların Mesai Saati ve İdari İzin Genelgesi Yayımlandı!

COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler ile İlgili 2021/8 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından imzalanarak 14 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile yayımlandı. Hamile, emziren, kronik hastalığı bulunan, 10 yaş altı çocuğu bulunan anneler, 60 yaş üzeri olan memurlar idari izinli sayılacak mı, idari izin genelgesi yayımlandı mı, memurlar saat kaçta işe gidecek?

Kamu Personeli Yeni Çalışma Saatleri Belli Oldu, Memurların Mesai Saati ve İdari İzin Genelgesi Yayımlandı!

Dün gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan kamu çalışanlarına yönelik tedbirler ile memurların yeni çalışma saatleri hakkında genelge yayımlandı.

COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler ile İlgili 2021/8 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında kamu personeli statüsünde çalışan kişilerin uyacakları yeni mesai saatleri ile idari izin sınırları belirlenmiş oldu.

SON DAKİKA: İDARİ İZİN GENELGESİ YAYIMLANDI! HANGİ MEMURLAR COVİD 19 NEDEN İLE İDARİ İZİNLİ SAYILACAK, İŞE GİTMEYECEK?

Koronavirüs vaka sayısı her geçen gün artmaya devam ederken Ramazan ayında salgının önünün kesilmesi adına alınan yeni tedbirler dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilmişti. 14 Nisan 2021 tarihli Resmi Gazete ile alınan tedbirler hakkında genelge yayımlandı.

Resmi Gazete ile yayımlanan COVID-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler ile İlgili 2021/8 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında idari izinli olan memurlar da belirlenmiş oldu. Buna göre:

Milli istihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç; gebeliğinin 24. haftasından 32b haftasına kadar olan süre içerisinde hamile çalışanlar, süt izni kullananlar ile engelli çalışanlar,

Sağlık Bakanlığı ve Milli istihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç; 60 yaş ve üzerinde olanlar (yönetici pozisyonlarındakiler hariç), Sağlık Bakanlığının belirlediği kronik hastalığı bulunanlar ile 10 yaş ve altı çocuğu olan kadın çalışanlar idari izinli sayılacaklar.

Kamu Personeli Yeni Çalışma Saatleri Belli Oldu, Memurların Mesai Saati ve İdari İzin Genelgesi Yayımlandı! - Resim 1

MEMURLARIN YENİ ÇALIŞMA SAATLERİ NİSAN 2021! DEVLET MEMURLARI VE KAMU ÇALIŞANLARININ MESAİ, İŞE BAŞLAMA VE İŞTEN ÇIKMA SAATLERİ KAÇ OLDU?

Kamu Personeli Yeni Çalışma Saatleri Belli Oldu, Memurların Mesai Saati ve İdari İzin Genelgesi Yayımlandı! - Resim 2

Yayımlanan genelge kapsamında memurların mesai saatleri de değişti. Yayımlanan yeni genelge kapsamında memurların mesai saatleri saat 10:00 ile 16:00 olarak ilan edildi. Memurların yeni mesai saatleri ikinci bir karar alınana kadar bu şekilde uygulanacak.